سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با راه‌اندازی ۲ پارک اوره و ملامین از صنایع پایین دستی پتروشیمی لردگان ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری جدید در این استان ایجاد می‌شود.

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در نشست بررسی راه‌اندازی پارک اوره و پارک ملامین در شهرستان لردگان افزود: مقرر شده است تا با انعقاد تفاهم‌نامه با  شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان که به زودی انجام می‌گیرد ۲ مجتمع پایین‌دستی پتروشیمی لردگان در استان راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: این صنایع پایین‌دستی زیرمجموعه واحدهای تولید اوره و کریستال ملامین در منطقه ایجاد می‌شود که با شکل‌گیری آن که به گفته مسئولان ظرف ۲ ماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود می‌توان شاهد تحول دیگری از رونق اشتغال در این منطقه باشیم.

نصیری تصریح کرد: در حدود ۴۰ واحد فراروی ملامین و اوره در منطقه ایجاد می‌شود که بخش قابل توجهی است  باید زمین موردنیاز و منابع آب نیز تامین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد:چندین نقطه در شهرستان لردگان برای راه‌اندازی این ۲ پارک درنظر گرفته شده که با حضور کارشناسان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط مورد بازدید قرار می‌گیرد و در هر مکانی که از نظر اقتصادی و به ویژه تامین آب شرایط بهتری داشته باشد زمین اختصاص داده می‌شود.

سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری

نصیری با تاکید بر تسهیل در امر سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: بی‌شک با تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری در استان و جذب سرمایه‌گذاران با شکل‌های فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی می‌توان گام موثری در راستای رونق اشتغال در استان برداشت.

شرکت پتروشیمی لردگان یکی از شرکت‌های تابعه گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان است که در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار با سرمایه‌گذاری ۷۵۴ میلیون یورو ارزی و یک هزار و ۱۲۳ میلیارد تومان احداث و تجهیز شده است.

درآمدزایی پتروشیمی لردگان سالانه ۲۴۰ میلیون یورو اعلام شده است که چنانچه این مجتمع با ظرفیت کامل خود فعال باشد ظرف چهار سال میزان سرمایه‌گذاری هزینه شده به این مجتمع بازمی‌گردد.

پتروشیمی لردگان ظرفیت سالانه تولید ۶۷۰ هزار تن آمونیاک و یک میلیون و ۸۰ هزار تن اوره را دارد که بر اساس مصوبات مقرر شده تا بخشی از فروش اوره به جهاد کشاورزی اختصاص یابد و ۸۰ درصد آن صادر شود.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.