سرمایه‌گذار برای پارک اوره لردگان ،اعلام آمادگی دو سرمایه‌گذار برای احداث پارک اوره لردگان، تعریف ۳۴۴ طرح در حوزه کشاورزی با هدف ایجاد اشتغال روستایی و پیشنهاد راهکارهایی برای تأمین آب شهرک صنعتی از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری است.

آمادگی دو سرمایه‌گذار برای پارک اوره لردگان

صبح امروز جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

در ابتدای جلسه ۱۱ مصوبه لاینحل سال گذشته توسط رئیس اتاق بازرگانی استان قرائت و هر دستگاه توضیحات لازم مبنی بر پیگیری‌های صورت گرفته را شرح داد برخی از مصوبات و توضیحات داده شده را در ادامه می‌خوانیم.

ارائه ۳۰ طرح جهت تخصیص اعتبارات

الله‌کرم نصیری در ابتدای جلسه در خصوص مصوبه پیشنهادی ۳۰ طرح گفت: این طرح‌ها پیگیری و به ازای هر شهرستان سه طرح نیز پیشنهاد شده است و در مجموع ۳۰ طرح جمع‌آوری و به جهت تخصیص اعتبار به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد که هتل ایل‌بیگی، آب معدنی راستاب و شهرک تخصصی بادام که همگی در حال اجرا هستند از نمونه این طرح‌هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: تأیید طرح‌های خارج از محدوده شهری برای استفاده تسهیلات یکی از خواسته‌های استان از معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بود تا در مکان‌هایی که لازم است طرح‌های را ایجاد کنیم که سبب ایجاد اشتغال و ارائه خدمات شود اما متاسفانه زیر مجموعه ادارات از این طرح‌ها بی‌خبرند و بعضاً نماینده دستگاه‌ها در جلسات شرکت نمی‌کنند که موضوعات برای غایبان باید به صورت مکتوب ارسال شود.

اعضای کمیته فنی باید از حداقل‌ها بهرمند باشند

وی افزود: جلسه فوری از سمت مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری برگزار شود تا نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در کمیته فنی تمدید شوند و کمیته فنی و دفتر سرمایه‌گذاری دستگاه‌های مد نظر اداره کار را که با بخش‌های دیگر همکاری نمی‌کنند و کارشناسان عضو کمیته فنی را بررسی کنند تا از حداقل‌های لازم بهره‌مند باشند.

نصیری در خصوص بازپرداخت تسهیلات تسویه شده به متقاضیان جدید توسط بانک‌های عامل اظهار کرد: تسهیلات بازپرداخت شده باید به طرح‌های جدید اختصاص یابد که در برخی از بانک‌ها این عمل رخ نمی‌دهد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

اعلام آمادگی دو سرمایه‌گذار برای پارک اوره لردگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه با لغو پروانه ساخت دو معدن موجود شهرک تخصصی کشاورزی در منطقه خانمیرزا موافقت شد، به پارک اوره لردگان نیز اشاره کرد و گفت: دو سرمایه‌گذار بعد از سه مرحله فراخوان برای اجرای این طرح اعلام امادگی کردند و اکنون در حال توان‌سنجی سرمایه‌گذاران هستیم که به محض مشخص شدن سرمایه‌گذار برای دریافت زمین معرفی می‌شوند.

۳۴۴ طرح برای ایجاد اشتغال روستایی تعریف شده است

عطاالله ابراهیمی در ادامه این جلسه با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سال جاری ایجاد اشتغال روستایی است، گفت: حدود ۱۰۰ طرح گلخانه‌ای، ۱۳۵ طرح دام‌وطیور، ۱۱ طرح شیلات، ۵ طرح صنایع تبدیلی و غذایی و ۹۳ طرح گیاهان دارویی در روستاها تعریف شده است.

مدیرکل جهادکشاورزی استان افزود: این تعداد طرح حدودا به ۴۲۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد که ۱۱۸ میلیارد آن تسهیلات در گردش است.

انتقال طرح‌ها از صنعت به کشاورزی تسریع یابد

وی با بیان اینکه معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر خود به استان قول اضافه شدن ۱۰۰ میلیارد تومان به تسهیلات را داده بود که محقق نشده، ادامه داد: همچنین قرار بود مواردی که ظرفیت جذب در صنعت ندارند به بخش کشاورزی منتقل شوند که تا حدی انجام شد اما درخواست داریم در این طرح تسریع شود زیراکه تخصیص اعتبارات بعدی منوط به جذب این ظرفیت‌ها است.

ابراهیمی اظهار کرد: طرح‌های کشاورزی ظرفیت جذب بالایی دارند که دام‌وطیور و گلخانه‌ها از جمله این موارد است که مردم سرمایه‌گذاری کردند اما به دلیل اندک سرمایه معطل مانده‌اند لذا دغدغه اشتغال در کشاورزی با حداقل سرمایه حل می‌شود.

اضافه شدن سه تانکر ۱۲ هزار لیتری به شهرک صنعتی

رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تأکید ما برای تأمین آب شرکت افتتاح پروژه بن_بروجن است، تصریح کرد: در حال حاضر سه تانکر ۱۲ هزار لیتری به مجموعه اضافه شده و در خصوص تأمین آب از طریق پساب نیز مذاکراتی انجام شده تا شرکت آبفا قیمت مورد نظر را اعلام کند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.