مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با چهل‌ و دومین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت این هفته، یک‌هزار و۴۴۰ برنامه در استان برگزار می‌شود.

سرهنگ منوچهر ذوالفقاری روز یکشنبه به مناسبت فرارسیدن چهل‌ و دومین سالگرد دفاع مقدس در جمع خبرنگاران استان افزود: برگزاری این برنامه‌ها در۶ قالب از جمله کتاب، همایش، حوزه شعر، نشست تخصصی، یادواره شهدا و تبلیغی و رسانه است.

به گفته وی، در بخش کتاب، کتابخوانی و تولیدات دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی از جمله رونمایی از کتاب‌، نشست تخصصی نقد کتاب، تجهیز کتابخانه‌ها به کتاب‌های دفاع مقدس و نشست کتابخوانی و اهدای کتاب به مخاطبان، برگزاری پویش و مسابقه کتابخوانی، تولید و انشار کتاب صوتی و تهیه و انتشار گزیده کتاب با موضوع دفاع مقدس در فضای مجازی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت نشست‌های تخصصی و ادبی شعرا، شب خاطره و روایت‌گری، نشست تخصصی تبیین عملیات دفاع مقدس، نشست تخصصی نقد آثار ادبی و هنری، برگزاری حلقه صالحین و تببین آثار دفاع مقدس و کارگاه آموزشی عکاسی مستند و جنگ و همایش و یادواره‌های شهدای اقشار ، همایش تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان، برگزاری یادواره شهدای محلات و آبروی محله و برگزاری همایش پیشکسوتان دفاع مقدس و عطر افشانی گلزار شهدا و میهمانی لاله‌ها برگزار می‌شود.

ذوالفقاری از برگزاری آیین نکوداشت رزمندگان و ایثارگران پیشکسوت استان همزمان با سراسر در دانشگاه شهرکرد و اجرای رژه موتوری خبر داد و گفت: برپایی نمایشگاه عکس، اجرای تبلیغات محیطی در ادارات و سازمان‌ها، تولید و انتشار محتوای دفاع مقدس در فضای مجازی، اجرای تبلیغات شهری و برگزاری مسابقات ورزشی با نام شهدا، برگزاری پیاده‌روی خانوادگی در این هفته برگزار می‌شود.

وی گفت: مقاومت، ایستادگی فداکاری مردم کشور، جنگ هشت ساله را تبدیل به دفاع مقدس کرد و امروز همه آسایش، امنیت کشور مدیون فداکاری مردم، رزمندگان، جانبازان و شهدا و خانواده آنها در طول هشت سال دفاع مقدس است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: دفاع مقدس یکی از پر افتخارترین دوران تاریخ کشور است و نقطه عطفی در تاریخ کشور است که در این دوران اجازه داده نشد حتی یک وجب از خاک کشور به دشمنان داده شود.

به گفته وی، مردم در طول هشت سال دفاع مقدس با کمترین امکانات و تجهیزات در مقابل دشمنان ایستادند و دستاوردهای امروز مرهون فداکاری و از جان گذششتگی ملت و رزمندگان، جانبازان، آزادگان، شهدا و خانواده آنهاست و ایام هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای گرامیداشت و زنده نگهداشتن و تکریم این عزیزان است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.