سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به‌ ضرورت تحقق عدالت فرهنگی در استان گفت: هر شهرستان متناسب با اقتضائات جغرافیایی و فرهنگی خود، اولویت‌هایی دارد که لازم است با برنامه‌ریزی مشخص و دقیق، موانع رفع و توسعه فرهنگی آن شهرستان محقق شود.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری پیام احمدی روز گذشته در مراسم معارفه خود گفت: خلاف آنچه گفته می‌شود، برنامه‌های اجرایی در دوره جدید، انقباضی نخواهد بود و از تمامی گرایش‌ها و نظرات مومنانه و معتقد به جریان انقلاب حمایت خواهد شد و توجه به فرهنگ‌های محلی، قومیت‌ها و لهجه‌ها و گویش‌ها نیز در سیاست‌گذاری‌های فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به‌ ضرورت تحقق عدالت فرهنگی در استان افزود: کار هنر باید با حضور هنرمندان به پیش برود و با راه‌اندازی شورای مشورتی فرهنگ، هنر و رسانه، پیشکسوتان و صاحبان اندیشه نیز در تصمیم‌گیری‌ها به عوامل اجرایی مشورت می‌دهند.

وی یادآور شد: برای حرکت در مسیر کسب درآمدهای پایدار نیز توسعه حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر با ارائه آموزش‌ها و تسری آن به بخش‌های مختلف دنبال می‌شود.

احمدی تمرکززدایی را مهم‌ترین راهبرد اجرایی در حوزه فرهنگ و هنر استان دانست و با اشاره به اینکه برای تحقق آن به زودی ستادی تشکیل خواهد شد، گفت: هر شهرستان متناسب با اقتضائات جغرافیایی و فرهنگی خود، اولویت‌هایی دارد که لازم است با برنامه‌ریزی مشخص و دقیق، موانع رفع و توسعه فرهنگی آن شهرستان محقق شود.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های فرهنگی و هنری چهارمحال و بختیاری به طور علمی شناخته نشده و شاید به همین دلیل نیز ارائه خدمات به جامعه هنری و فرهنگی استان به شکل مطلوبی پیش نرفته است.

ضعف چهارمحال و بختیاری در قهرمان‌پروری

احمدی ضعف مدل بومی‌سازی و قهرمان‌پروری را از دیگر دغدغه‌های حوزه فرهنگی استان بیان و تصریح کرد: نیاز است از ساختارهای سنتی و فرسوده در حوزه فرهنگ و هنر فاصله گرفت و با ریل‌گذاری مناسب شرایطی فراهم شود تا فناوری‌های جدید نیز موجب تقویت حوزه فرهنگ شود.

وی با بیان اینکه دوران کار ویترینی و بدون تفکر در حوزه فرهنگ و هنر گذشته است و کار عمقی و مردمی لازمه توسعه در این مسیر است، ادامه داد: موضوع فرهنگ نباید تابع بالا و پایین شدن جریان‌های سیاسی باشد و بهتر است که حرکت فرهنگی علاوه بر برخورداری از ثبات از روزمرگی نیز خارج شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.