شخصیت‌ها و نهادهای چهارمحال و بختیاری حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) را محکوم کردند ، نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، استاندار، سپاه قمر بنی‌هاشم(ع)، احزاب و گروه‌های مختلف در پیام‌های جداگانه‌ای ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) شهادت مظلومانه جمعی از زائران و نمازگزاران این آستان مقدس را تسلیت گفتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایت خباثت‌آلود و وحشیانه چهارشنبه‌شب در حرم مطهّر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) شیراز، از سلسله جنایت‌های دشمنان کمر بسته‌ای است که تاب دیدن ایران یکپارچه و قوی را ندارند، اغتشاش‌های هدایت شده در این ایام و هتک حرمت به مقدّسات دینی، آسیب‌رسانی ،تخریب و تضییع اموال و تعرّض به جان و ناموس مردم همه و همه حاکی از عمق کینه استکبار و طواغیت و صهیونیست از ملت ایران اسلامی است.

در ادامه این پیام آمده است: مردم صبور و مظلوم و مقتدر که با عزمی راسخ راه نورانی استقلال را طی می‌کنند در موقع خودش همه این خار و خس‌ها را از سر راه بر می‌دارد همان‌گونه که در ۴۳ سال گذشته حضور مستمر در صحنه داشته و هر روز بر توان همه جانبه خود افزوده‌اند، این دشمن رو به زوال است که هر چه جلو آمده از توان و اقتدارش کاسته شده و امروز همچون غریقی که به هر شاخه خشکیده‌ای چنگ می‌زند تا بلکه نفَسی تازه کند جنایت‌هایی چون کشتار مردم بی‌دفاع در شاهچراغ را رقم می‌زند.

پیام امام جمعه شهرکرد تاکید کرده است: روز تشییع شهدای شیراز خواهید دید که مردم با چه شور و هیجان و با چه بصیرتی از آرمان‌های انقلاب و آرمانهای کشور خود دفاع خواهند کرد، مردم به خوبی فهمیدند که راه حقیقت و راه حق، پیش پایشان قرار گرفته و رونده این راه باید استقامت قرآنی داشته باشد، لذا با افتخار به استقبال شهادت می‌روند و شهدای خود را چون جان شیرین در بر می‌گیرند و عاقبت عزتمند را برای خود رقم می‌زنند و انشاءالله ایرانی مقتدر و قوی در سایه اسلام عزیز می سازند و البته از مسوولان هم مطالبه دارند و منتظرند تا با تدابیری که دولت انقلابی در پیش گرفته از مشکلات اقتصادی آنها کاسته شده و راهی عدالت محور را شاهد باشند.

پیام تسلیت استاندار چهارمحال و بختیاری به مناسبت حادثه تروریستی در شاهچراغ

استاندار چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی اعلام کرد: بار دیگر دستان پلید استکبار جهانی از پشتِ پرده‌های خونینِ تروریست، بیرون زده شد و صحنه‌هایی دیگر از حقانیت جمهوری اسلامی در تاریخ ثبت شد.

غلامعلی حیدری در پیام خود تاکید کرده است: بدون شک دیدن تصاویر شهدا و جانبازان حادثهِ کورِ تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ، به خصوص تصاویر به خون غلطیده یک مادر و کودک موجب تالم تمام مردم ایران عزیز شد و امروز یک کشور در مصیبت این حادثه دردناک، با خانواده‌های داغدیده هم‌دردی می‌کنند.

در این پیام آمده است: امروز، انتقام، یک مطالبه عمومی و مردمی از عاملان این جنایت سخیف و بزدلانه است و مردم خواهان تامین امنیت هستند و برخورد با کسانی که خواسته یا ناخواسته، تضعیف نیروهای انتظامی و امنیتی را دنبال می‌کنند، خواسته عمومی جامعه است.

حیدری یادآور شد: بنده به عنوان خدمتگزار مردم استان چهارمحال و بختیاری این حادثه دردناک را محضر رهبر معظم انقلاب و خانواده‌های داغدیده تسلیت عرض می‌کنم.

تاکید سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) بر انتقام خون پاک شهدا از عاملان و آمران حادثه تروریستی

سپاه قمر بنی‌هاشم علیه السلام با صدور بیانیه ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ بر انتقام خون پاک شهدا از عاملان و آمران و زمینه سازان این جنایت ضد بشری تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است:حادثه تروریستی اندوهباری که در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام در شیراز از سوی مزدوران تکفیری داعش به وقوع پیوست و تعدادی از زائران عزیز حرم مطهر اهل‌بیت مظلومانه به شهادت رسیدند و مجروح شدند، بخشی از برنامه و توطئه شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی است تا با هیاهوی امپراطوری رسانه‌‍ای آتش ناامنی و اغتشاش را شعله ور کرده و مانع از حرکت پیش‌رونده کشور به سوی پیشرفت و توسعه و خنثی سازی تحریم‌های ظالمانه شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این عملیات تروریستی بیانگر شکست مفتضحانه جبهه کفر است که این روزها در تلاش است تا با سیاه نمایی و القای یاس و ناامیدی به پیوند ناگسستنی مردم با آرمان های امام(ره) و انقلاب ضربه بزند.

در این بیانه تاکید شده است: سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری، شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان را محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ملت بزرگ ایران و خانواده معظم شهدا تبریک و تسلیت عرض نموده و ضمن تأکید بر انتقام خون پاک شهدا از عاملان و آمران و زمینه سازان این جنایت ضد بشری، انسجام و یکپارچگی ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی را باعث کورشدن چشم طمع فتنه گران و فتنه انگیزان و خنثی سازی فتنه های استکباری می داند، که قصد شوم براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تجزیه ایران عزیز را دارند.

پیام تسلیت شورای هماهنگی ائتلاف نیروهای انقلاب چهارمحال و بختیاری

شورای هماهنگی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز با صدور پیامی تاکید کرد: بار دیگر توحش تکفیری‌ها قلب ملت ایران را اندوهگین کرد، سال‌هاست که این شجره ملعونه به دست مستکبرین جهانی از جهالت جاهلان سر برآورده و هر از گاهی بر تن مسلمانان جهان زخم می‌زند.

شخصیت‌ها و نهادهای چهارمحال و بختیاری

در این پیام آمده است: شهادت و مصدومیت ناجوانمردانه جمعی از هموطنان شریف و مظلوم توسط متوحشین تکفیری در حادثه تروریستی حمله به آستان مطهر شاه چراغ شیراز موجب تأثر و اندوه فراوان ملت ایران اسلامی را فراهم نمود.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان در پیام تسلیت خود تاکید کرده است: این ترور تلخ و کوردلانه، نشانه ناامیدی دشمنان ملت از ایجاد اختلال، یأس و ناامیدی در میان امت مسلمان و ملت ولایتمدار ایران اسلامی و توسل به حرکات غیرانسانی و وحشیانه برای ضربه زدن به ایران اسلامی است.

در ادامه آمده است: از دستگاه‌های حافظ امنیت و قوه‌ی قضائیه مجددانه تقاضامندیم تا حصول نتیجه این اقدامات خصمانه را پیگیری و با عاملین آن برخورد قاطع نمایند.

در پایان این پیام تاکید شده است: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان چهارمحال و بختیاری ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی و عرض تسلیت به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ارواحناله الفدا،مقام معظم رهبری، مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی و خانواده‌های شهدای این حادثه، برای ارواح طیبه شهیدان والامقام علو درجات و رضوان الهی و برای مجروحین و مصدومین شفای عاجل و کامل را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نماید. شخصیت‌ها و نهادهای چهارمحال و بختیاری

واضح است که ملت همیشه بیدار و هوشیار ایران اسلامی با حضور آگاهانه خود بار دیگر نقشه‌های شوم و تفرقه‌افکنانه دشمنان اسلام و نظام اسلامی را ناکام کرده و حسرت ایجاد اختلاف در صفوف ملت بصیر ایران اسلامی را بر دل دشمنان این مرز و بوم خواهند گذاشت.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.