شما اینجا هستید
اقتصادی » شرکتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری ۱۷۴ هزار دلار محصول صادر کردند

شرکتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری ۱۷۴ هزار دلار محصول صادر کردند ،رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته شرکت های دانش بنیان این استان ۱۷۴ هزار و ۳۵۰ دلار محصول صادر کردند.به گزارش چهارمحال آنلاین ، اسماعیل پیرعلی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این صادرات شامل محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزارها بود.وی از انعقاد ۱۹ قرارداد فروش محصولات دانش بنیان با دستگاه های اجرایی استان به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت:نهادینه کردن نقش و کارکرد مهم شرکت های دانش بنیان در استان موجب می شود دستگاه های اجرایی بخشی از فعالیتهای خود را به این شرکت ها واگذار کنند.
پیرعلی با بیان اینکه در پارک علم و فناوری استان ۱۲۷ هسته، واحد و شرکت فناور و دانش بنیان فعالیت دارند، تصریح کرد: از این تعداد ۶۵ شرکت فناور به مرحله تجاری سازی و فروش محصولات خود رسیده اند.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان برای ۷۲۵ نفر اشتغالزایی کرده است، افزود: بیشتر این افراد دانش آموختگان نخبه و خلاق دانشگاهی هستند.
پیرعلی خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان طی سه سال گذشته ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این شرکتها پرداخت شده است.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اکنون در انجمن پارک های علم و فناوری آسیا(ASPA) و اتحادیه جهانی پارک های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۴۰هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!