شما اینجا هستید
اقتصادی » شستا در چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری می کند

شستا در چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری می کنداستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح های قابل سرمایه گذاری دارای توجیه اقتصادی در استان برای اجرا به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ارائه می شود.
اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین، افزود: در این نشست که روز یکشنبه با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با محمد شریعتمداری برگزار شد توانستیم مصوبات و قول های مساعدی برای بهبود وضعیت اشتغال و تولید استان بگیریم.
وی، حل مشکل شرکت «هاناپرواز درنا» را از مهمترین تصمیمات این نشست عنوان کرد و گفت: مشکلات این سرمایه گذار بخش خصوصی در صنعت گردشگری استان با حضور هیات مدیره این شرکت در جلسه مطرح شد و وزیر تعاون در خصوص عملیاتی شدن تفاهم نامه بین این شرکت و هواپیمایی آسمان با موضوع فروش سه فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ به مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان دستور ویژه داد.
بگفته عباسی، صدور مجوز و احداث پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی در شهرستان بروجن و همچنین تامین پزشک برای بیمارستان ها و درمانگاه های تامین اجتماعی استان از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود و وزیر در خصوص ضرورت احداث پلی کلینیک بروجن در همان محل و با همان ظرفیتی که کلنگ زنی شده تاکید و دستور لازم را صادر کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری، پیش بینی آینده شغلی کارگران پروژه پتروشیمی لردگان پس از تکمیل طرح را از مهمترین دغدغه های بخش کارگری استان عنوان کرد و گفت: از آنجاکه پیش بینی می شود که پتروشیمی لردگان سال آینده به بهره برداری برسد قرار بر این شد تا در خصوص وضعیت کارگران این مجتمع تمهیدات لازم اندیشیده شود.
عباسی خاطرنشان کرد: رفع مشکل شرکت شیر خشک نوزاد پگاه،پیگیری تفاهم نامه حوزه اشتغال فراگیر و عملیاتی شدن قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود که تصمیم گیری لازم در این زمینه نیز انجام و توسط وزیر ابلاغ شد.
شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی که به اختصار شستا نامیده می شود، جزو بزرگترین حوزه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب می آید که در سال ۱۳۶۵ به منظور حفظ و ارتقاء ارزش ذخایر سازمان تامین اجتماعی با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد ریال تاسیس شد.
در حال حاضر این شرکت وابسته به تامین اجتماعی به‌ عنوان پشتوانه اقتصادی این سازمان به شمار می رود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!