شعبه شهری و روستایی اخذ رأی در چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد شعب پیش‌بینی شده برای اخذ رأی ۹۳۹ هستند که از این تعداد ۷۵۲ شعبه ثابت و ۱۸۷ شعبه سیار هستند.

جعفر مردانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری در شورای اداری استان، اظهار کرد: در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراهای شهر و روستا قرار داریم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر چهار مؤلفه امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت در انتخابات سال ۱۴۰۰ تأکید داشتند که این مهم در چهارمحال و بختیاری نیز مورد توجه ویژه قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ستاد انتخابات استان متناظر با ستاد انتخابات کشور از دوم اسفندماه سال ۹۹ با هدف ایجاد شور انتخاباتی، ایجاد فضای رقابتی سالم، جلب اعتماد و رضایت مردم و… در راستای افزایش دقت، سرعت و سلامت انتخابات تشکیل شد.

مردانی عنوان کرد: نکته حائز اهمیت در انتخابات سال ۱۴۰۰ این است که قرار است در مراکز استان‌ها و برخی از شهرستان‌هایی که در آن‌ها ضرورت ایجاب می‌کند، انتخابات شوراهای اسلامی شهرها به‌صورت کاملا الکترونیکی برگزار شود.

شعبه شهری و روستایی اخذ رأی در چهارمحال و بختیاری

وی خاطرنشان کرد: در شهر شهرکرد و همچنین شهر لردگان به دلیل مشکلاتی که همه‌ساله در شهرستان در فرآیند برگزاری انتخابات شاهد آن بودیم مقرر شد انتخابات در بخش شوراهای اسلامی شهر به‌صورت کاملا الکترونیکی در این دو شهر برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ۸۰۲ داوطلب برای ۲۱۹ کرسی شورای اسلامی شهر در این استان ثبت‌نام کردند.

مردانی یادآور شد: از ۶۱۶ روستای چهارمحال و بختیاری که به استناد قانون می‌توانند شورای روستا داشته باشند ۴۹ روستا واجد شرایط شورای ۵ نفره و ۵۶۷ روستا شورای سه نفره هستند.

وی تصریح کرد: در چهارمحال و بختیاری ۳۸۱۱ نفر درمجموع به‌عنوان داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستا در چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند که پس از بررسی صلاحیت‌ها ۳ هزار و ۴۷۴ نفر در عرصه رقابت باقی می‌مانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ۷۴۱ هزار و ۳۲۲ نفر در این استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند، همچنین ۱۸ هزار و ۵۹۱ نفر نیز رأی اولی هستند.

مردانی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد شعب پیش‌بینی شده برای اخذ رأی ۹۳۹ هستند که از این تعداد ۷۵۲ شعبه ثابت و ۱۸۷ شعبه سیار هستند.

وی تأکید کرد: از ۹۳۹ شعبه اخذ رأی ۳۶۳ شعبه شهری و ۵۷۶ شعبه روستایی بوده و درمجموع ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی هستند که از ابتدا تا انتهای انجام فرایند انتخابات در چهارمحال و بختیاری دخیل هستند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.