خانواده‌های شهدای روحانی در چهارمحال و بختیاری با حضور مسوولان استانی در شهرستان‌های ۱۰ گانه مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، در آستانه برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی کشور به میزبانی استان قم، سرکشی از خانواده معظم ۸۱ شهید روحانی استان چهارمحال و بختیاری با حضور مسوولان ارشد استان و گروه‌های مختلف در حال برگزاری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در حاشیه دیدار با خانواده روحانی شهید یدالله تاجی در شهرکرد با اشاره به برگزاری کنگره چهار هزار شهید روحانی کشور و بزرگداشت ۸۱شهید روحانی استان گفت: نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ،نقش برجسته‌ای است که در ترویج معنویت و معارف پرچمدار بودند.

غلامعلی حیدری افزود: دوران دفاع مقدس، در یگان‌هایی که روحانیون حضور داشتند، در حقیقت متفاوت بودند و انسان‌های شجاع، معنوی، با صلابت در این یگان‌ها بودند که پیچیده‌ترین و سخت ترین موانع را به جان و دل می‌خریدند.

وی نقش روحانیت در ترویج معارف قرآنی را برجسته دانست و بر زنده نگهداشتن یاد شهدای روحانی تأکید کرد و گفت: سربلندی کشور در جهان به برکت خون شهداست و باید هم قدر آنها را بدانیم و هم راه آنها را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد نیز در دیدار با خانواده شهدای روحانی با اشاره به حضور فعال روحانیت در صحنه‌های مختلف، گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدای روحانی یک کار نمادین است که ما یادمان نرود سر سفره شهدا، اعم از روحانی و غیرروحانی نشسته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام افزود: شهدا به گردن ما حق دارند و این دین باید ادا شود و گرنه در پیشگاه پرودگار متعال مسئولیت ما سنگین خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز خون شهدا واقعا پاسخ داده و به برکت خون شهدا درخت انقلاب اسلامی مستحکم و ریشه‌دار شده و هرچه جلوتر آمده‌ایم، انقلاب اسلامی از یک جایگاه قوی‌تر برخوردار شده است و به فضل الهی دشمنان انقلاب روز به روز ضعیف تر شده اند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به الگوشدن انقلاب اسلامی برای جهانیان خاطرنشان کرد: امروز قدرت‌های جهانی که یک روزی به عنوان قدرت شرق و غرب مطرح بودند از انقلاب و نیروهای مسلح و اسلام و مهدویت و آینده انقلاب اسلامی ما الگو می‌گیرند که همه اینها از برکات شهداست.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم علیه السلام استان نیز اظهار داشت: همان‌طوری که همه شهدای عزیز ما برای نسل‌های مختلف الگو هستند، قطع به یقین شهدای عزیز روحانی هم برای مردم ما الگو هستند.

سردار علی محمد اکبری افزود: چهارم خرداد کنگره چهار هزار شهید روحانی کشور به میزبانی استان قم برگزار می شود و چهارمحال و بختیاری هم ۸۱ شهید روحانی تقدیم انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهلبیت علیهم السلام و پیروزی انقلاب تقدیم کرده که با توجه به جمعیت استان و تعداد محدود روحانیون این استان، عدد بسیار بالایی است.

از خانواده‌های روحانیون شهید یدالله تاجی، محمدحسین سرشاد، داریوش آذریان و علیرضا ابراهیمی با اهدای هدیه متبرک مقام معظم رهبری(چفیه)، لوح سپاس و تابلو فرش مزین به تصاویر شهدا تجلیل شد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.