شهرستان بروجن به آزادراه اصفهان به شیراز متصل می شود ،فرماندار شهرستان بروجن گفت: احداث جاده ونک به سولیجان، فاصله این شهرستان تا استان فارس را ۱۰۰ کیلومتر کوتاه می‌کند.

مسعود ملکی در نشست هم‌اندیشی مسئولان شهرستان‌های سمیرم و بروجن که روز شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: با توجه به وجود مرزهای مشترک و مسیرهای ارتباطی میان این دو شهرستان، افزایش بیش از پیش تبادلات اقتصادی و همکاری‌های امنیتی و انتظامی در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

وی افزود: شهرستان بروجن دارای ۲۵ کیلومتر مرز مشترک جاده‌ای با شهرستان سمیرم از مسیرهای گرم‌آباد، امام قیس، سولیجان و و روستای شمس آباد بوده که افزایش سطح تبادلات همه‌جانبه نیازمند توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای و رفع نقاط حادثه خیز است.

ملکی ادامه داد: هم‌اکنون بیشترین میزان حمل بار و مسافر میان این دو شهرستان از جاده‌های نقنه به سمیرم و روستای امام‌قیس به چشمه رحمان ونک در حال انجام بوده که با رفع نقاط حادثه‌خیز، تعریض شانه خاکی، اصلاح روکش آسفالت و نصب تابلو و علائم شاهد افزایش ایمنی و حمل و نقل در محورهای مذکور خواهیم بود.

فرماندار شهرستان بروجن همچنین از احداث جاده ونک به سولیجان خبر داد و تصریح کرد:  با نظر موافق مسئولان، مطالعات اولیه این طرح توسط کارشناسان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری انجام شده و پس از تأیید و تخصیص اعتبارات ملی و استانی در خصوص اجرا تصمیم‌گیری خواهد شد.

ملکی افزود: با احداث جاده ونک به سولیجان، مسیر دسترسی به استان فارس ۱۰۰ کیلومتر نسبت به مسیر فعلی از سمت شهرضا نزدیکتر شده و زمینه دسترسی شهرستان سمیرم به محور بروجن به خوزستان فراهم خواهد شد.

در نخستین نشست هم‌اندیشی مسئولان شهرستان‌های سمیرم و بروجن با حضور فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضا شورای تأمین و مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص همکاری‌های امنیتی و انتظامی نیز بحث و تبادل نظر شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.