شهرستان سامان ،فرماندار سامان با اشاره تلاش دولت به‌منظور ایجاد اشتغال به‌خصوص برای جوانان گفت: امسال تاکنون ۳۲۱ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری در این شهرستان جذب شده است.

کمال اکبریان چالشتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: امسال سهمیه شهرستان از تسهیلات روستایی و عشایری ۲۹۳ میلیارد ریال برابر ۶.۱ درصد کل استان اعلام شد که با تلاش‌های انجام شده مسوولان شهرستان، علاوه بر جذب این سهمیه، ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات بیشتر جذب و در نهایت زمینه اشتغال‌زایی ۵۶۰ نفر فراهم شده است.

اکبریان تصریح کرد: سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان سامان در سال‌جاری ۱۷ میلیارد ریال است که ۱۰۰ درصد آن جذب و در قالب ۴۸ فقره به بانک‌های عامل معرفی شد.

وی یادآور شد: سهم اشتغال تعهد شده شهرستان در امسال ۶۰۹ نفر است که تاکنون ۴۷۶ نفر آن برابر ۷۸ درصد محقق و در سامانه رصد ثبت شده است.

فرماندار سامان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، تا پایان سال‌جاری ۱۰۰ درصد این میزان تعهد، اجرایی و عملیاتی می‌شود.

اکبریان همچنین سهم تعهد اشتغال راه و شهرسازی شهرستان سامان در سال‌جاری را ۴۰۰ نفر و سهم تعهد اشتغال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ۶۵ نفر دانست و گفت: ثبت اشتغال این ۲ دستگاه اجرایی تاکنون صفر بوده است. سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.