شهر سامان چهارمحال و بختیاری ،سرپرست فرمانداری شهرستان سامان گفت: روند قانونی واگذاری زمین فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم شهر سامان تسریع شود. محمدتقی گنجعلی شنبه عصر در نشست بررسی مشکلات زمین فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم سامان تاکید کرد: راه‌اندازی فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های شهروندان سامانی است.

وی افزود: هم‌اکنون به‌علت استقرار واحدهای صنفی زیرمجموعه صنایع نیمه‌مزاحم در شهر سامان مشکلات صوتی، بهداشتی، زیست‌محیطی و سد معبر برای شهروندان ایجاد شده است.

گنجعلی تصریح کرد: تسریع در روند صدور مجوز تغییر کاربری و واگذاری زمین فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم شهر سامان ضروری و نیازمند همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در چهارمحال و بختیاری است.

وی یادآور شد: در همین راستا اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با همکاری شهرداری سامان زمین واگذار شده روند واگذاری زمین فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم را بررسی و مراحل مرتبط با این مهم را تسریع کند.

رییس شورای اسلامی شهر سامان نیز گفت: زمین فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم این شهر از سال ۱۳۷۴ تاکنون بلاتکلیف مانده و مشکلاتی را برای شهروندان و کسبه این حوزه ایجاد کرده است.

غلامرضا چهلگردی تاکید کرد: در همین راستا و با پیگیری‌های مستمر قرار شد تا کارشناسی‌های مرتبط با این مهم انجام شود و اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری زمین را برای واگذاری به کسبه فعال در صنف‌های مرتبط با صنایع نیمه‌مزاحم در اختیار شهرداری سامان قرار دهد.
وی‌ اظهار داشت: زمین مورد نظر برای احداث فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم شهر سامان ۱۰ هکتار وسعت دارد و با راه‌اندازی آن مشکلات فراوانی از کسبه و شهروندان این شهر رفع می‌شود.
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این زمین در دهه ۷۰ به‌منظور احداث آرامستان در اختیار شهرداری سامان قرار گرفته و سپس برای فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم در نظر گرفته شده است.
اصغر احمدی تاکید کرد: این عرصه در محدوده و حریم شهر است که پس از تعامل اداره‌کل راه و شهرسازی و شهرداری سامان، بعد از پرداخت حقوق دولتی به شهرداری اختصاص داده می‌شود.
وی افزود: مکانیسم‌های قانونی برای تغییر کاربری از آرامستان به فناوران و صنایع نیمه‌مزاحم در سال‌های قبل انجام شده است و اکنون باید مانع‌های موجود آن رفع و سپس به شهرداری واگذار شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.