شما اینجا هستید
اجتماعی » شورای عالی ورزش چهارمحال و بختیاری پس از ۱۴سال فعال شد

شورای عالی ورزش چهارمحال و بختیاری پس از ۱۴سال فعال شد

شورای عالی ورزش چهارمحال و بختیاری پس از ۱۴ سال، روز شنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فعالیت خود را از سر گرفت. به گزارش چهارمحال آنلاین ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پرداختن به ورزش باعث جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی و تنفسی در بین افراد می شود. جعفر مردانی در جلسه شورای عالی ورزش چهارمحال و بختیاری تاکید کرد : فراهم کردن زمینه پرداختن ورزش همگانی برای مردم از وظایف حاکمیت است و دولت ها در این زمینه وظایف مشخصی بر عهده دارند. وی تصریح کرد : شاخص توسعه سلامت ، کاهش هزینه های مرتبط با بیماری و افزایش سلامتی در جامعه از طریق توسعه ورزش همگانی فراهم می شود. به گفته وی، هر چقدر برای سلامت افراد در جامعه هزینه شود، یک نوع سرمایه گذاری شده است ، تا پیشگیری لازم از بروز بیماری ها مختلف انجام شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرارسیدن جشن های پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد : زیرساخت های مهمی در استان در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی پس از پیروزی انقلاب ایجاد شد. مردانی اظهار داشت : بیش از ۸۰ درصد از زیرساخت های عمرانی چهارمحال و بختیاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت که بخشی از این زیرساخت ها در ورزش استان است. وی ، با استقبال از میزبانی چهارمحال و بختیاری برای مسابقات بین المللی دوچرخه سواری کوهستان تاکید کرد : شرایط لازم برای برگزاری این رقابت ها در استان فراهم خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز گفت : آخرین جلسه شورای عالی ورزش استان ۱۴سال پیش برگزار شد و اکنون این شورا دوباره احیاء شده است.
حمید کریمی اظهار داشت : شورای عالی ورزش در استانها هماهنگی لازم برای توسعه ورزش همگانی در بین افراد را فراهم می کند.
وی گفت: توسعه ورزش باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه می شود و در حوزه سیاست خارجی نیز دیپلماسی ورزش به مناسبات بین المللی می انجامد و جنگ حاضر در جهان جنگ مدالهاست چرا که ورزش یکی از معیارهای توسعه یافتگی است.
کریمی ، با ارائه گزارشی از عملکرد ورزش چهارمحال و بختیاری در طول امسال، افزود : ورزشکاران این استان ۴ مدال در مسابقات مختلف قاره ای را کسب کردند و ۱۱نفر از ورزشکاران این استان در مسابقات آسیایی جاکارتا حضور یافتند که سهم این ورزشکاران ۵ مدال بود.
به گفته وی، کسب این تعداد سهمیه از سوی ورزشکاران چهارمحال و بختیاری در حالی است که برخی از استانهای کشور با وجود داشتن ۵میلیون نفر جمعیت تنها ۵۰نفر سهمیه بازی های آسیایی را بدست آوردند.
کریمی اظهار داشت : در این مدت ۴۴ ورزشکار این استان به اردوهای مختلف تیم های ملی دعوت شدند.
به گفته وی، تیم های مختلف ورزشی چهارمحال و بختیاری در این مدت حایز ۴۳مدال شدند و ۳۱۱تیم به مسابقات مختلف اعزام شد.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بهره برداری از ۲۰۰خانه ورزش روستایی در استان در این مدت تاکید کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۴۰ خانه ورزشی در دهه فجر بهره برداری می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری نیز گفت :۸۵ درصد از بیماریهای غیر واگیر دار با توسعه ورزش های همگانی قابل پیشگیری است.
خدایار قاسمپور افزود : یکی از دغدغه های مهم بخش آموزشی، سواد حرکتی دانش آموزان مقطع ابتدایی است که توسعه ورزش در مدارس به منظور رفع این مشکلات اجرا می شود.
به گفته وی، در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به بحث ورزش مدارس توجه جدی شده است و اکنون ۱۰۰سالن ورزشی در بخش دانش آموزی استان فعال است.
در این نشست مقرر شد راهکاری ها توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان دولت و همه اقشار مختلف مردم در سطح استان با همکاری دستگاه های اجرایی فراهم شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!