مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: شورای فرهنگ عمومی استان بر اساس پایش دبیرخانه ملی این شورا در برخی شاخص‌ها موفق به دست‌یابی رتبه‌های برتر شد.

ابراهیم شریفی روز دوشنبه افزود: شورای فرهنگ عمومی استان در رابطه با برگزاری منظم و مستمر جلسات در رتبه دوم و در رابطه با برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌های کشور، رتبه سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی استان در سال گذشته با برگزاری ۱۰ جلسه، بررسی ۴۸ دستور جلسه و ۴۳ مصوبه توانست در مقایسه با سایر استان‌های کشور حائز رتبه دوم شود که بی‌شک این موضوع در سالجاری نیز با جدیت و اهتمام ویژه‌ای تداوم می‌یابد.

شریفی تصریح کرد: در شهرستان‌ها نیز رویه منظم و مستمر برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی برقرار است که در مجموع به همت اعضای این شورا در تمامی شهرستان‎ها ۵۶ جلسه با ۳۳۲ مصوبه طی سال گذشته برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی یکی از شوراهای زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش مهمی در تقویت ارزش‌های اسلامی و پسندیده دارد، تصریح کرد: بی‌شک بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های این شورا نیازمند تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های عضو است.

فرهنگ عمومی شناسنامه فرهنگی و رفتارهای قابل پیش‌بینی یک جامعه است که آن را از سایر جوامع متمایز می‌کند. شورای فرهنگ عمومی در سال ۱۳۶۴ به منظور تعیین اهداف، سیاستگذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور  با وظایف مشخص شکل گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.