صادرکنندگان نمونه چهارمحال و بختیاری ،رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از آغاز فراخوان ثبت‌نام انتخاب صادرکنندگان نمونه این استان خبر داد و گفت: صادرکنندگان به مدت یک ماه فرصت ثبت‌نام برای شرکت در این رقابت را دارند.

مهراد جمالپور روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان توسعه تجارت ایران طبق سال‌های گذشته و در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش فعالان عرصه صادرات کالا و خدمات غیرنفتی و بر اساس معیارها و شاخص‌های مشخص، درصدد شناسایی الگوهای موفق در بخش صادرات و معرفی آنها به مناسبت بیست و پنجمین سالروز ملی صادرات است.

وی با بیان اینکه متقاضیان شرکت در این فراخوان می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه tpo.ir/proexp۱۴۰۰ مراجعه کنند، اظهار داشت: متقاضیان در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانند با شماره‌های ۲۲۶۶۳۹۳۷ و ۲۲۶۶۴۰۳۰ تماس گیرند.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۴ واحد تولیدی صادرکننده در این استان، تعهد ارزی این واحدها را ۱۸۸ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان تعهد ارزی که از ابتدای سال ۹۷ تا شهریور امسال محاسبه شده است، تاکنون ۷۳ درصد آن معادل ۱۳۳ میلیون دلار محقق شده است.

جمالپور خاطر نشان کرد: این عملکرد سبب شده تا استان در مقایسه با استانهای کشور، در رتبه یازدهم جای گیرد. صادرکنندگان نمونه چهارمحال و بختیاری

وی از مشاهده اطلاعات میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: از این پس صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع تجارت و از طریق مسیر عملیات ارزی مشاهده اطلاعات ارزی بازگشت ارز حاصل از صادرات، میزان ایفای تعهدات ارزی خود را مشاهده کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.