شما اینجا هستید
اجتماعی » صدور ۳۵ هزار کارت شناسایی ویژه قالیبافان چهارمحال و بختیاری

صدور ۳۵ هزار کارت شناسایی ویژه قالیبافان چهارمحال و بختیاری

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از صدور ۳۵ هزار کارت شناسایی ویژه بافندگان فرش دستباف این استان در سال جاری خبر داد.
علیرضا جیلان روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: سالانه ۲۰۰ هزار مترمربع فرش دستباف توسط ۱۰۰ هزار بافنده در این استان تولید می شود.
وی با اشاره به فعال بودن حدود ۵۰ هزار دار قالی در این استان گفت: گبه، یلمه، بختیاری و فرش نائینی ۴ سبک معروف فرش دستباف استان است که دارای مهر اصالت و شهرت جهانی است.
رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاری با تاکید بر اینکه اصالت طرح، دقت در بافت و ثبات رنگ فرش ‌های تولیدی استان نشان از مشتری پسندبودن آن است، گفت: در این استان بیشتر مردم شهرهای شهرکرد، چالشتر، فارسان، باباحیدر، چلگرد، اردل، سامان، اشکفتک، پیربلوط، ارجنک، وردنجان، فرخشهر، بروجن، بلداجی، فرادنبه، شلمزار و بخش شوراب در هنر صنعت فرش دستباف فعالیت می ‌کنند.
وی از تولید حدود ۱۵۰ هزار مترمربع فرش دستباف در این استان طی ۹ ماه نخست امسال خبر داد و تاکید کرد: بخش عمده ای از فرش تولیدی استان بدلیل نبود صادرات تخصصی فرش، روی دست بافندگان مانده است.
وی تصریح کرد: ۴۰ درصد فرش ‌های بافته شده این استان در گذشته به کشورهای آمریکا، آلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌ شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!