شما اینجا هستید
اجتماعی » ضرورت بهره گیری از نخبگان

ضرورت بهره گیری از نخبگان ،دانشجویان دانشگاه شهرکرد روز دوشنبه در آستانه فرارسیدن روز دانشجو ، خواسته ها و مطالبات خود را در حضور مسئولان اجرایی چهارمحال و بختیاری مطرح کردند که مهمترین این مطالبات بهره گیری از نخبگان بود. در جشن روز دانشجو در دانشگاه شهرکرد، نمایندگان تشکل های سیاسی، فرهنگی و صنفی دانشجویی با بیان مطالبات و خواسته های خود، بی توجهی به قشر نخبه و دانشگاهی و مشارکت ندادن آنها در تصمیم گیری ها را یک ضعف اجرایی و مدیریتی مطرح کردند.این دانشجویان تاکید کردند؛ امروز دانشجویان با مشکلات و مسائل بسیاری روبرو هستند ، که همت مسئولان را در رفع این مشکلات می طلبد.
نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان در این نشست با تاکید بر حفظ استقلال دانشگاه ، اظهار داشت : این مهم اگر چه از سوی رئیس دانشگاه رعایت شده است و از دخالت در فضای علمی و آموزشی ممانعت شده است ، اما مسئولان دانشگاه نباید به حفظ وضع موجود بسنده کنند و در رسیدن به دانشگاه تراز ایرانی اسلامی تلاش کنند.
نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز با مروری بر مشکلات و مطالبات دانشجویی، به مشکلات استان از قبیل بالا بودن نرخ بیکاری، مساله آب و طرح های انتقال آب، تکمیل نشدن طرح راه آهن و بیکاری جوانان اشاره کرد.
نظارت جدی بر عملکرد استادان ، احترام به سلایق مختلف دانشجویان ، تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت ، برخورد با مدیران ناکارآمد و بهره گیری از نظرات و ایده های دانشجویان در امور اجرایی استان از دیگر مطالبات مطرح شده از سوی دانشجویان بود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز به عنوان مهمان ویژه این جشن با گرامیداشت روز دانشجو، روحیه مطالبه گری را با قشر دانشجو عجین دانست و گفت: ذات دانشجو پرسشگری و مطالبه گری است، اما باید در این مسیر نقاط ضعف و قوت در کنار یکدیگر دیده شود.
جعفر مردانی ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران چهار دهه از عمر نظام اسلامی در کشور می گذرد و در این سالها پیشرفت ها و دستاوردهای بسیاری نصیب کشور شده است که نباید به سبب برخی کاستی ها این دستاوردهای بزرگ را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد : اگرچه هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل فاصله وجود دارد، اما این موضوع نافی تلاش های شبانه روزی دلسوزان و خدمتگزاران به نظام نیست.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برخورد با تخلفات از وظایف دستگاه های نظارتی است، افزود: اگر تخلفی از سوی مدیران و دستگاه های اجرایی سر بزند باید اجازه داد این موضوع از سوی نهادهای مربوطه و دستگاه های نظارتی اثبات و پیگیری شود.
مردانی خاطر نشان کرد: حضور نداشتن استاندار در برنامه جشن روز دانشجو ، به دلیل سفر او به تهران برای پیگیری امور اجرایی و بودجه ۹۸ استان است و بی شک در فرصتی دیگر با دانشجویان نشستی خواهد داشت.
رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این برنامه با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت : هم اینک ۷ هزار دانشجو در ۸ دانشکده این دانشگاه مشغول تحصیلند.
سعید کریمی تصریح کرد: ۵ تشکل سیاسی، ۴۰ انجمن علمی، ۱۰ کانون فرهنگی و هنری و ۵۰ نشریه در دانشگاه شهرکرد فعال است.
وی با بیان اینکه دانشگاه شهرکرد یکی از ۶ دانشگاه برتر کشور معرفی شده است، تصریح کرد: در همین راستا برای تشویق دانشجویان و استادان این دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه به دستگاه های تمام اتوماتیک و روش های علمی پخت و پز مجهز می شود.
کریمی ، از اختصاص ۳ کیگ اینترنت رایگان به هر یک از دانشجویان این دانشگاه به عنوان هدیه روز دانشجو خبر داد.
۱۶ آذر در کشور با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است. در چهارمحال و بختیاری ۵۳ هزار دانشجو با حضور ۱۸ هزار هیات علمی در حال فراگیری علم و دانش هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!