طرح آبرسانی بن به بروجن ،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به روند کُند اعتباررسانی و مشکلات اقتصادی به وجود آمده حدود یکسال عملیات اجرایی طرح آبرسانی بن به بروجن تعطیل شد اما با حمایت مسئولان، عملیات اجرایی این طرح به تازگی از سر گرفته شد.

فردوس کریمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: مطالعات طرح آبرسانی بن به بروجن در دهه ۸۰ صورت گرفته است و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۱ آغاز شد.

وی با تشریح روند اجرایی طرح، تصریح کرد: خط انتقال طرح به طول ۱۱۷ کیلومتر به قُطرهای ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر است، در این پروژه سه ایستگاه پمپاژ پیش‌بینی شده است که یکی در آبگیر، دیگری در ایستگاه شماره۲ و ایستگاه شماره۳ که حدود یک هزار و ۷۴۰ لیتر بر ثانیه آب پمپاژ و به سمت بروجن هدایت می‌کند.

کریمی خاطر نشان کرد: مبدا این طرح زاینده‌رود و مقصد آن شهرستان بروجن است و ۴۵۶ هزار نفر از مردم استان را آبرسانی می‌کند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری در خصوص از سرگیری طرح پس از توقف یک ساله نیز گفت:اعتباراتی از یکماه پیش تخصیص داده شد و مشکلات پیمانکاران برطرف شده است.

طرح آبرسانی بن به بروجن

کریمی از پیشرفت ۶۵ درصدی طرح آبرسانی بن به بروجن خبر داد و افزود:  هم اکنون از مجموع ۱۱۷ کیلومتر خط اصلی حدود ۱۹ کیلومتر باقی مانده که با دعوت پیمانکار و پرداخت مبلغی از اعتبارات به وی، عملیات اجرایی به سرعت در چند جبهه در حال اجراست.

وی تصریح کرد:تصفیه‌خانه‌ای که ظرفیت یک هزار و ۷۴۰ لیتر بر ثانیه آب را تصفیه می‌کند در حال ساخت است و حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین در این طرح حدود ۱۳۷ کیلومتر خط فرعی وجود دارد که در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای اجرای آن هستیم.

کریمی افزود: همچنین در حال بررسی، طراحی و بازنگری‌های معمول به منظور انجام مناقصات مربوط به ایستگاه پمپاژ آبگیر زاینده‌رود هستیم که با برنامه‌ریزی مناسب و تزریق به موقع اعتبارات مشکلات طرح برطرف خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: امید است با تزریق به موقع اعتبارات و حل معارضات در محدوده بروجن و شمال خط، مشکلات حقوقی طرح حل و این پروژه ، که یک پروژه ملی و مطالبه مردم این استان است، به موقع و با کیفیت تحویل داده شود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.