طرح آماده افتتاح در چهارمحال و بختیاری ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۸۳ طرح با هزینه‌کرد حدود ۳۸۲ میلیارد تومان همزمان با چهل و دومین دهه فجر انقلاب اسلامی در استان افتتاح می‌شود.

مجید نظری روز پنجشنبه در آستانه چهل و دومین دهه فجر انقلاب اسلامی در نشست با خبرنگاران این استان افزود: این تعداد طرح برای ۴۶۰ نفر در استان اشتغالزایی کرده است.

وی از افتتاح سه هزار و ۳۲۹ طرح در استان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این تعداد طرح چهار هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

نظری در ادامه با اشاره به طرح‌های قابل افتتاح شهرستان شهرکرد در دهه فجر امسال، تصریح کرد: در این شهرستان ۲۹ طرح با اعتبار ۱۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود که در قالب این طرح‌ها برای ۱۳۸ نفر اشتغالزایی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد:کارخانه تولید مقوا، شرکت تولیدی نمایشگر شهری، کارگاه تولید خوراک آبزیان، سلف‌سرویس دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشتی درمانی شهدای شهر هفشجان از جمله طرح‌های آماده افتتاح شهرستان شهرکرد به شمار می‌رود.

نظری همچنین از آماده‌سازی ۲۳ طرح در شهرستان بروجن خبر داد و گفت:این تعداد طرح با سرمایه‌گذاری۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای ۶۰ نفر در شهرستان اشتغالزایی کرده است که از شاخص‌ترین این طرح‌ها می‌توان به مدرسه ۶ کلاسه در گندمان، آموزشگاه شبانه‌روزی، گلخانه، واحد تولید ماسک و لباس بیمارستانی و کارخانه نساجی اشاره کرد.

وی در ادامه طرح‌های قابل افتتاح شهرستان اردل را ۱۴ مورد اعلام کرد و گفت: برای بهره‌برداری از این تعداد طرح ۱۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و زمینه اشتغال ۳۲ نفر را فراهم کرده است که از جمله این طرح‌ها احداث ۳۰ واحد مسکن مددجویی و فعال‌سازی معدن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری طرح‌های آماده افتتاح شهرستان بن را نیز ۱۱ طرح با هزینه‌کرد ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان با اشتغالزایی ۱۴ نفر اعلام کرد و افزود: افتتاح شبکه بهداشت و درمان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

طرح آماده افتتاح در چهارمحال و بختیاری

به گفته نظری، افتتاح ۱۱ طرح با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۵۱ نفر در شهرستان خانمیرزا، ۲۵ طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۱ نفر در شهرستان لردگان، ۱۳ طرح با هزینه ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۳۵ نفر در شهرستان سامان و ۱۵ طرح با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۳۸ نفر در شهرستان کیار از دیگر طرح‌های قابل افتتاح استان در دهه فجر امسال است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان فارسان نیز ۱۶ طرح با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۵۶ نفر و در شهرستان کوهرنگ ۱۹ طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اشتغال ۲۲ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

نظری افزود: گازرسانی به روستاهای دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ و هفت روستا در شهرستان لردگان،افتتاح مجتمع اقامتی پذیرایی در فارسان، افتتاح گلخانه و مجتمع پرورش گاوشیری در شهرستان کیار، تولید انواع ژل و مواد ضدعفونی‌کننده در شهرستان سامان و بهره‌برداری از یک واحد گلخانه در شهرستان خانمیرزا از دیگر طرح‌های شاخص قابل افتتاح در استان به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین از افتتاح هفت طرح استانی با اعتبار حدود ۶۱ میلیارد تومان خبر داد و گفت: توسعه شبکه انتقال فیبرنوری در استان، اجرای ۵۴۹ کیلومتر فیبرنوری در روستاها و گازرسانی به واحدهای صنعتی از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

نظری، آغاز عملیات اجرایی ۳۹ طرح را از دیگر برنامه‌های دهه فجر امسال عنوان کرد و گفت: برای اجرا و تکمیل این طرح‌ها ۸۵ میلیارد تومان اعتبار برآورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از سوی شهرداری‌ها نیز در دهه فجر ۲ طرح به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۲ طرح نیز آغاز می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.