استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در این استان، گفت: به همین منظور زمین‌های مازاد هرچه سریع‌تر شناسایی شود.

اقبال عباسی شامگاه دوشنبه در نشست کمیسیون ماده‌۵ این استان افزود: برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر طرح اقدام ملی باید هماهنگی‌های بیشتر انجام گیرد به همین منظور با فوریت، جلسات مربوطه برگزار شود و اجرای این طرح در اولویت برنامه‌های استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در راستای تسهیل فرایند واگذاری زمین و اجرای کامل پروژه تا زمان تحویل به متقاضیان باید تلاش دوچندانی به کار گرفت.

عباسی در ادامه با تاکید بر نظارت بیشتر بر تغییر کاربری‌ها، تصریح کرد: در  خصوص درخواست‌های ارائه شده برای تغییر کاربری‌ها در کمیسیون ماده‌۵ حقوق و منافع همه مردم در نظر گرفته شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: ساخت‌و سازهای غیرمجاز به معنای نقض قوانین و ضوابط شهرسازی است و موجب تضییع حقوق شهروندی می‌شود از همین رو باید در شناسایی این موارد و برخورد با متخلفان اهتمام بیشتری به کار گرفت.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مسئولان راه و شهرسازی چهارمحال وبختیاری تاکنون ۱۱هزارو ۸۷۳ نفر از متقاضیان مسکن در این استان در طرح اقدام ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

اجرای این طرح در ۱۹ شهر استان آغاز شده و مراحل اخذ پروانه و تهیه نقشه طی شده اما در برخی شهرها از جمله لردگان و فرخشهر برای مراحل بعدی با کمبود زمین مواجه است.

در این جلسه به بررسی مواردی از تغییر کاربری‌ها در شهرهای ناغان، شهرکرد، سامان و کیان پرداخته شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.