طرح اقدام ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون پنج هزار و ۵۱۴ قطعه زمین در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان تامین شده است.

حسینعلی مقصودی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: در مجموع ۵۲ هزار و ۸۳۴ نفر برای طرح اقدام ملی و طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۱۳ نفر حائز شرایط اعلام شدند و از مجموع متقاضیان دارای شرایط، پنج هزار و ۳۰۹ متقاضی تایید نهایی شدند.

مقصودی از افتتاح حساب چهار هزار و ۴۸۰ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: از این تعداد چهار هزار و ۳۷۵ نفر، ۴۰ میلیون آورد اولیه را واریز کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص پنج هزار و ۵۱۴ قطعه زمین برای متقاضیان اقدام ملی مسکن در استان، اظهار داشت: تاکنون ۱۳۶ طرح در قالب ۶ هزار و ۶۳۷ واحد در استان در حال اجرا است.

مقصودی گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۷۰ متقاضی به طرح‌ اقدام ملی مسکن متصل شده‌اند که به عبارت دیگر نسبت تخصیص زمین به متقاضیان حائز شرایط ۲۱.۲۰ درصد است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، یکصد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

 همچنین در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور هدافگذاری شده که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

استان چهارمحال و بختیاری  نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد که در ۴۲ شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.