طرح اقدام ملی مسکن چهارمحال و بختیاری ،معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه  و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح های دولت در بخش مسکن گفت: تاکنون ۱۱هزارو ۸۷۳ نفر از متقاضیان مسکن در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند.

به گزارش چهارمحال آنلاین از اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری،  ابراهیم علیرضایی اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۲۷۳ نفر ثبت‌نام شدگان  مربوط به مرحله اول در آذرماه ۹۸ و ۹ هزارو ۶۰۰ نفر دیگر نیز  مربوط به مرحله دوم در اسفندماه سال گذشته است. 

به گفته وی،در حال حاضر ۱۹ شهر استان برای آغاز کار اجرایی این طرح، مراحل اخذ پروانه و تهیه نقشه را طی می‌کنند و این در حالی است که در برخی شهرها همچون لردگان و فرخشهر برای مراحل بعدی با کمبود زمین مواجه است.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، سیاست وزارت راه و شهرسازی را خانه‌دار شدن همه متقاضیان دارای شرایط در این طرح عنوان کرد و ادامه داد: شروع ساخت و ساز برای ۲ هزار و ۲۷۳ واحد مرحله اول ثبت نام خواهد بود و با پایان کار پالایش متقاضیان در سامانه جامع، تحویل زمین و آماده‌سازی مرحله دوم نیز اجرایی خواهد شد.

علیرضایی، همچنین میزان وام اعطایی به متقاضیان توسط بانک مسکن را ۷۵۰ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: قیمت‌تمام شده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۲ میلیارد و ۵۰۰ تا سه میلیارد ریال خواهد بود و سهم‌آورده بر اساس پیشرفت فیزیکی واحدها در چند مرحله دریافت خواهد شد.
به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان کارگزار طرح یادشده، ساخت و ساز واحدها را در شهرهای مختلف بر عهده خواهد داشت.

وی،روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون چند شهرک در استان آماده‌سازی شده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این خصوص در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجرای طرح است.

طرح اقدام ملی مسکن چهارمحال و بختیاری

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بهره‌برداری از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن می‌تواند تاثیر بسزایی در کنترل قیمت زمین و مسکن در استان داشته باشد.

استان چهارمحال و بختیاری با افزون ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارد که در ۴۲شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.