طرح گردشگری در چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۱ طرح گردشگری در این استان با ۳۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای واگذاری به بخش خصوصی آماده واگذاری شده است.

مهرداد جوادی روز چهارشنبه به خبرنگاران تاکید کرد: این طرح‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری سریع‌تر و با هدف اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت مردم و تقویت حوزه گردشگری در اختیار بخش خصوصی واجد شرایط گذاشته می‌شود.

وی افزود: این طرح‌ها شامل ایجاد، توسعه و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان و تعمیر و بازسازی مکان‌های تاریخی است، که در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل، کوهرنگ، سامان، لردگان و کیار واقع شده‌اند.

جوادی تصریح کرد: برآورد اولیه برای تکمیل و بهره‌برداری از این تعداد طرح ۴۰۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

وی یادآور شد: همچنین ۳۶ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اعتبار تبصره ۱۹ در سال ۱۳۹۹ برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

جوادی اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌های گردشگری زمینه اشتغال مستقیم ۱۳۵ نفر فراهم می‌شود.

کارشناسان عقیده دارند، اعتبارات دولتی پاسخ‌گوی تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های نیمه‌تمام چهارمحال و بختیاری نیست و به‌همین منظور ضرورت دارد تا مشوق‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این استان ارایه شود.

هم‌اینک ۴۲۲ طرح قابل واگذاری به بخش خصوصی و غیردولتی در چهارمحال و بختیاری شناسایی و از این تعداد تاکنون ۳۲۱ طرح به بخش خصوصی برون‌سپاری شده است.

هم‌اینک ۷۷ هزار طرح نیمه‌تمام عمرانی در کشور وجود دارد که از این تعداد افزون‌بر یک‌هزار و ۵۰۰ طرح در چهارمحال و بختیاری است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.