شما اینجا هستید
اجتماعی » طرح گردشگری سلامت در چهارمحال و بختیاری اجرایی شود

طرح گردشگری سلامت در چهارمحال و بختیاری اجرایی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح آمایش سرزمینی ، خواستار تحقق طرح گردشگری سلامت در این استان شد
به گزارش چهارمحال آنلاین ، الله کرم نصیری روز چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی، ارتفاع مناسب از سطح دریا و وجود متخصصان علوم پزشکی و کادر درمانی این استان، چهارمحال و بختیاری می تواند مرکز توریسم سلامت کشور شود و در این زمینه نیاز به حمایت جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد.
به گفته وی، این طرح همه ساله می تواند پذیرای گردشگران سلامت از نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای دیگر باشد .
وی ، تحقق طرح تحول نظام سلامت را یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: این طرح در چهارمحال و بختیاری روند مطلوبی داشته است و امید است این روند ادامه داشته باشد.
نصیری، یکی از نیازهای این استان را اختصاص سهمیه مقاطع تخصصی به پزشکان چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه ورود دانشجویان پزشکی مناطق کمتر توسعه یافته استان را به مراحل بالاتر تحصیلی فراهم کند.
سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خدمت رسانی به مردم از مهمترین وظایف و رسالت های دانشگاه و کادر درمانی استان است.
دکتر مجید شیرانی افزود : این دانشگاه ۸ هزار نیرو و کادر پزشکی و پیراپزشکی و ۲۵۰ عضو هیات علمی دارد و در راستای تحقق سلامت و بهداشت مردم بیشترین تلاش را داشته اند.
وی گفت : متاسفانه کارانه برخی از پزشکان حدود ۱۵ماه و کارانه نیروهای کارکنان تحت پوشش دانشگاه حدود ۱۲ماه است عقب افتاده است و امید این با تامین بودجه این کارانه ها پرداخت شود.

به گفته وی، با حمایت دولت تدبیر و امید و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون طرح تحول نظام سلامت به یک گفتمان در کشور تبدیل شده است. رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز گفت :۹۵ درصد خدمات بهداشتی و درمانی استان پس از انقلاب اسلامی اجرایی شده است. ارسلان خالدی فر افزود: در این مدت ۱۱هزار دانشجو از این دانشگاه دانش آموخته شدند و بسیاری از این دانش آموختگان استانهای مختلف مشغول خدمت رسانی شده اند.
وی افزود : حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از مردم استان، توانایی مراجعه به بیمارستان خصوصی را ندارند و در بیمارستان های دولتی تحت درمان قرار می گیرند.
خالدی فر ، از اختصاص ۱۶هزار مترمربع زمین برای توسعه دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده های مختلف این استان خبر داد و گفت: برای توسعه دانشکده های استان حدود ۴۸۰میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.
مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی نیز در این آیین، خدمت رسانی و نجات جان انسان ها را بالاترین رسالت پزشکان دانست.
حجت الاسلام حسین مولوی افزود: در این استان کمتر توسعه یافته خدمات اززشمندی در حوزه بهداشت و درمان ارائه شده است که تا پیش از انقلاب این دستاوردها وجود نداشت.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، در این آیین ، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و درمان ، حکم وزیر مبنی بر سرپرستی دکتر مجید شیرانی به وی ابلاغ کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!