عاملان نشر اکاذیب در فضای مجازی در چهارمحال و بختیاری ، فرمانده انتظامی شهرستان بروجن از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از عاملان توهین، تهمت و نشر اکاذیب علیه یکی از مدیران دولتی شهرستان خبر داد.

سرهنگ مسلم احمدی گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از مدیران دولتی شهرستان بروجن مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به موکل وی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی مأموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، ۴ متهم که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اهداف مجرمانه خود را عملی می‌کردند، شناسایی و به پلیس فتا شهرستان احضار شده که پس از مواجهه با ادله دیجیتال صراحتاً به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را مسائل شخصی با شاکی عنوان نمودند.

عاملان نشر اکاذیب در فضای مجازی در چهارمحال و بختیاری

فرمانده انتظامی شهرستان بروجن با بیان اینکه براساس قانون مجازات اسلامی توهین به افراد حقیقی و حقوقی و انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و شبکه‌های جرم محسوب می‌شود، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با تأکید بر افزایش سواد رسانه‌ای، از مردم و مسئولان خواست در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک در فضای سایبر، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی در میان بگذارند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.