فرماندار بروجن با اشاره به لزوم تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری کامل از جاده چهارخطه شهرکرد به بروجن گفت: عملیات اجرایی احداث قطعه پایانی این جاده در این شهرستان آغاز شد.

مسعود ملکی تاکید کرد: هم‌اینک مطالبات مالکان و کشاورزان فرادنبه‌ای دارای زمین بین شهرهای سفیددشت و فرادنبه در مسیر اجرای این طرح به‌طور کامل پرداخت شده است.

وی، طول جاده چهارخطه شهرکرد به بروجن را ۶۲ کیلومتر دانست و افزود: ۲.۳ کیلومتر از این مسیر بین شهرهای سفیددشت تا فرادنبه همچنان دو طرفه است که با این اقدام عملیات اجرایی چهارخطه کردن این مسیر آغاز شد.

ملکی تصریح کرد: براساس نظریه کارشناسی، بیش از ۲۷ میلیارد ریال از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای رفع معارض زمین‌های حاشیه این جاده شامل هزینه عرصه و تاسیسات کشاورزی به مالکان و کشاورزان فرادنبه‌ای پرداخت شده است.

وی یادآور شد: احداث این طرح عمرانی به یک‌هزار مترمکعب خاک‌ریزی، ۵۰ هزار مترمکعب اساس، هشت دهانه پل و ۳۰ هزار تن آسفالت نیاز دارد.

ملکی اظهار داشت: مجموع این اقدامات تا سه ماه آینده از سوی پیمانکار تکمیل و این جاده به‌طور کامل بهره‌برداری می‌شود.

شهرستان بروجن ۱۴۲ کیلومتر راه ارتباطی اصلی دارد با تکمیل چهارخطه شهرکرد به بروجن، همچنان ۵۶ کیلومتر از جاده‌های این شهرستان در محورهای بروجن به لردگان، بروجن به شهرضا، سفیددشت به زرین‌شهر و سه‌راهی بلداجی تا سه‌راهی زوردگان نیازمند اجرای چهارخطه است.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور سال گذشته در سفر خود به چهارمحال و بختیاری برای تملک زمین‌های واقع در ۲ قطعه از جاده شهرکرد به بروجن و لردگان – خوزستان ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد که ۵۰ میلیارد ریال آن مربوط به قطعه شهرکرد به بروجن است.

طول قطعه شهرکرد به بروجن در جاده چهارخطه شهرکرد – بروجن – لردگان ۶۲ کیلومتر است، که تنها ۲.۳ کیلومتر آن باقی‌مانده و بقیه اجرایی شده است.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.