شما اینجا هستید
اجتماعی » فضای مجازی به عنوان یک تهدید برای کودکان نیازمند مدیریت است

فضای مجازی به عنوان یک تهدید برای کودکان نیازمند مدیریت است

فضای مجازی به عنوان یک تهدید برای کودکان نیازمند مدیریت است ، مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به وجود چالش استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی به عنوان یک تهدید ، گفت: برای سلامت روان و اجتماعی کودکان این چالش نیازمند مدیریت صحیح است.

حسین عرفانی‌مقدم روز یکشنبه در ششمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در چهارمحال و بختیاری افزود: باید این تهدید را به یک فرصت تبدیل کرد و استفاده صحیح از اینترنت و شبکه های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان یک ضرورت است که اگر مدیریت نشود به طور قطع در دراز مدت آسیب‌زا خواهد بود.

وی گفت: محدودیت مطلق و جلوگیری از دسترسی به اینترنت برای کودکان ۱۲ تا ۱۸ سال راهکار مناسبی نیست و در کشور به دنبال ایجاد فضای امن مجازی و اینترنت پاک هستیم .

عرفانی مقدم، بر مدیریت استفاده از اینترنت با آموزش صحیح به کودکان، نوجوانان و همچنین آموزش نظارت خانواده بر نحوه استفاده از اینترنت فرزندان تاکید کرد و گفت: کارگروهی با عنوان حقوق کودک فضای مجازی در کشور فعال خواهد شد.

مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: والدین معتاد، خانواده های بدسرپرست، خانواده در شرف طلاق، فرزندان خانواده های طلاق، قرار داشتن یکی از والدین در زندان و مهاجرت، کودکان را در معرض خطر خشونت و اسیب قرار می دهد.

وی اظهار داشت: براساس سند ملی حقوق کودک ارتقاء وضعیت حقوق کودک، روابط خانوادگی، مراقبت جایگزین و راهبرد تقویت فعالیت‌های آموزشی ، فرهنگی و تفریحی ویزه کودکان مدنظر است.

عرفانی مقدم افزود: بحث آموزش حقوق کودک به کودکان و خانواده و مربیان و همچنین افراد مرتبط با کودک از برنامه های مهم در حوزه مقابله با کودک آزاری و خشونت علیه کودکان است.

به گفته وی ، امروز کودکان بازمانده از تحصیل یکی از چالش‌های مهم کشور و استان چهارمحال و بختیاری است و باید مرجع متناظر با همکاری آموزش و پرورش به بحث شناسایی این کودکان و بازگشت به تحصیل، به تفکیک سن و جنس اقدام کند.

عرفانی مقدم افزود: راه اندازی کلینیک‌های حقوق کودک در استان‌ها توسط شهرداری و دهیاری راهکاری برای مقابله با آسیب و خطراتی است که کودکان را تهدید می کند.

وی ،به راه اندازی شهری دوستدار کودک در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این امر نیز باید از سوی شهرداری و دهیاری ها مدنظر قرار گیرد.

در این همایش جمعی از صاحب نظران و مسوولان چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!