فیبر نوری در بروجن ،شهردار بروجن با گرامی‌داشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی اجرای طرح فیبر نوری در این شهر اعلام آمادگی کرده است.

حمزه‌علی ولیان روز شنبه در گفت و گو با چهارمحال آنلاین تاکید کرد: طرح فیبر نوری شهر بروجن به طول ۴۰ کیلومتر و به مدت ۹ ماه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

وی افزود: اجرا و ارتقای شبکه فیبر نوری یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه خدمات الکترونیک و رسیدن به اهداف شهر هوشمند است.

ولیان استفاده و بهره‌مندی از کابل‌های شبکه فیبر نوری را نشان‌دهنده مزیت‌های فراوان این شبکه در حوزه‌های مختلف اعلام و تصریح کرد: بیشتر شبکه‌های رایانه‌ای و مخابرات از راه دور در مقیاس وسیعی از فیبر نوری استفاده می‌کنند و در همین راستا شهرداری بروجن به‌منظور دستیابی به اهداف مورد نظر اقدام به عقد قرارداد با یک شرکت انتقال داده‌ها کرده است.

وی یادآور شد: ارتقای کیفیت اینترنت ثابت به‌عنوان یکی از خواسته‌های مردم در سال‌های اخیر جزو مهم‌ترین مزیت‌ها و ظرفیت‌های استفاده از شبکه فیبرنوری به‌شمار می‌رود.

شهردار بروجن اظهار داشت: اجرای شبکه فیبرنوری خانه‌ها، دسترسی کاربران به سرعت یک گیگابایت بر ثانیه را فراهم می‌کند و باعث رونق کسب و کارهای اینترنتی و ارتقای خدمات بر بستر اینترنت می‌شود.

وی گفت: استفاده از این فناوری در شبکه‌های تلفن شهری و بین‌شهری، تلفن‌های دیجیتال و سیستم‌های رایانه‌ای و شبکه اینترنت از دیگر مزیت‌های اجرای شبکه فیبر نوری است.

ولیان تاکید کرد: هوشمندسازی شهرها و ایجاد شهرالکترونیک به توسعه زیرساخت فیبرنوری نیاز دارد که باید تمامی شهر به این ابزار فناوری نوین مجهز شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.