متقاضی نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۷ هزار نفر در در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان ثبت‌نام کردند که از این تعداد هفت هزار نفر تایید نهایی شدند و دارای شرایط هستند.

فرشید ریاحی سامانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین افزود: از مجموع متقاضیان تایید صلاحیت شده، چهار هزار و ۵۰۰ نفر افتتاح حساب کردند و تاکنون سه هزار نفر وجه اولیه که ۴۰ میلیون تومان است را واریز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن متولی اجرای این طرح در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است که به جز شهرکرد ۴۲ شهر استان مشمول این طرح می‌شود و فعالیت بنیاد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن زمانی آغاز می‌شود که زمین از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی تحویل این نهاد شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن همچنین احداث یک هزار و ۲۲۴ واحد مسکونی را در شهرکرد در حال اجرا دارد.

ریاحی با اشاره به مدل گروه ساخت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، یادآور شد: در این مدل متقاضیان گروه‌بندی می‌شوند و متناسب با ضوابط زمین را تحویل می‌گیرند و به طرح متصل شده و واحدهای مسکونی را احداث می‌کنند از این رو توصیه می‌شود متقاضیان از این فرصت استفاده کنند چراکه هزینه احداث واحد مسکونی در این مدل ارزان‌تر است.

وی، مقاوم‌سازی ۱۴ هزار واحد مسکن روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را از هدفگذاری‌های این طرح در استان عنوان کرد و گفت: بر اساس این برنامه سالانه سه هزار و ۵۰۰ واحد روستایی در استان مقاوم می‌شود که در سالجاری تاکنون تسهیلات مقاوم‌سازی سه هزار واحد روستایی ابلاغ شده که ۸۵ درصد این تعداد موفق به انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۴۳ شهر و بیش از۸۰۰ روستای دارای سکنه است که جمعیتی حدود یک میلیون نفر را شامل می‌شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.