مجریان انتخابات چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن بگویند و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر تمام تلاش خود را به کار گیرند تا حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند و اصل بی‌طرفی را سرلوحه کار قرار دهند.

جعفر مردانی روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات این استان که با حضور بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه برگزار شد، اظهار داشت: ۲ انتخابات مهم سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را پیش‌رو داریم و مجریان برگزاری انتخابات موظفند با همکاری، تعامل و انسجام زمینه حضور حداکثری مردم و برگزاری یک انتخابات سالم، باشکوه و قانونی را فراهم کنند.

وی ادامه داد:مردم به واسطه انتخابات با رای و نظر مستقل، سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و در این میان رسالت مسئولان و به ویژه مجریان انتخابات این است که تمام تلاش خود را برای حفظ و پاسداری از این رای و نظر به کار گیرند.

مردانی، قانونمنداری را از مهمترین اصول برگزاری انتخابات در کشور دانست و گفت: تمامی عوامل برگزاری انتخابات وظیفه دارند تا مطابق با مُرّ قانون به وظایف خود بپردازند و در همیت راستا، قانون انتخابات را فصل‌الخطاب خود قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اصل بی‌طرفی و امانت‌داری در روند برگزاری انتخابات، تصریح کرد: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن گفته و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر باید حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند که در همین رابطه می‌طلبد روسای هیات‌های اجرایی افراد مورد وثوق، بی‌طرف و دارای حسن شهرت را برای حضور در شعب اخذ رای انتخاب کنند.

مردانی خاطر نشان کرد: به هر میزان اصل امانت‌داری و بی‌طرفی بیشتر رعایت شود به همان اندازه اعتماد مردم افزایش یافته و شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.

مجریان انتخابات چهارمحال و بختیاری

وی، اصل شفاف‌سازی، پاسخگویی و انتقادپذیری را از دیگر اصول مهم برگزاری انتخابات برشمرد و اظهار داشت: همچنین مجریان انتخابات علاوه‌بر اینکه باید استقلال خود را حفظ کرده اما در کنار آن به اصل تعامل، همدلی و انسجام نیز توجه داشته و از ظرفیت سایر بخش‌های نیز استفاده کنند.

مردانی اصل مردم‌سالاری را از دیگر اصول مهم انتخابات دانست و گفت: مجریان و مسئولان با عملکرد خود می‌توانند زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را فراهم آورند و از این طریق اصل مردم‌سالار دینی که پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی است را به خوبی به منصه ظهور برسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت بخشداران در امور شهرستان‌ها، تصریح کرد: بخشداران به واسطه حضور در بطن جامعه و آگاهی از وضعیت روستاها می‌توانند در پیشبرد امور و برگزاری هرچه بهتر انتخابات سهم بسزایی داشته باشند.

مردانی با اشاره به ماه‌های پایانی دولت دوازدهم افزود: تلاش برای تقویت نظم و امنیت، مدیریت بهتر و موثرتر برای کاهش فشارهای اقتصادی و معیشتی، همکاری و هم‌افزایی برای غلبه بر ویروس کرونا و برگزاری مطلوب انتخابات از جمله توصیه‌های وزیر کشور است که باید سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم.

در این نشست بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان به بیان نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود در برگزاری هرچه بهتر انتخابات در ۲۸ خرداد سالجاری پرداختند و اعضای ستاد انتخابات استان نیز به سوالات مطرح شده در خصوص مسائل مالی، فنی و حقوقی پاسخ دادند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات رییس‌ جمهوری در  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.