مجریان انتخابات چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن بگویند و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر تمام تلاش خود را به کار گیرند تا حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند و اصل بی‌طرفی را سرلوحه کار قرار دهند.

جعفر مردانی روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات این استان که با حضور بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه برگزار شد، اظهار داشت: ۲ انتخابات مهم سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را پیش‌رو داریم و مجریان برگزاری انتخابات موظفند با همکاری، تعامل و انسجام زمینه حضور حداکثری مردم و برگزاری یک انتخابات سالم، باشکوه و قانونی را فراهم کنند.

وی ادامه داد:مردم به واسطه انتخابات با رای و نظر مستقل، سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و در این میان رسالت مسئولان و به ویژه مجریان انتخابات این است که تمام تلاش خود را برای حفظ و پاسداری از این رای و نظر به کار گیرند.

مردانی، قانونمنداری را از مهمترین اصول برگزاری انتخابات در کشور دانست و گفت: تمامی عوامل برگزاری انتخابات وظیفه دارند تا مطابق با مُرّ قانون به وظایف خود بپردازند و در همیت راستا، قانون انتخابات را فصل‌الخطاب خود قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اصل بی‌طرفی و امانت‌داری در روند برگزاری انتخابات، تصریح کرد: مجریان در هر جایگاهی که قرار دارند نباید له یا علیه داوطلبی سخن گفته و یا اقدامی کنند و از سوی دیگر باید حافظ و امانت‌دار رای مردم باشند که در همین رابطه می‌طلبد روسای هیات‌های اجرایی افراد مورد وثوق، بی‌طرف و دارای حسن شهرت را برای حضور در شعب اخذ رای انتخاب کنند.

مردانی خاطر نشان کرد: به هر میزان اصل امانت‌داری و بی‌طرفی بیشتر رعایت شود به همان اندازه اعتماد مردم افزایش یافته و شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.

مجریان انتخابات چهارمحال و بختیاری

وی، اصل شفاف‌سازی، پاسخگویی و انتقادپذیری را از دیگر اصول مهم برگزاری انتخابات برشمرد و اظهار داشت: همچنین مجریان انتخابات علاوه‌بر اینکه باید استقلال خود را حفظ کرده اما در کنار آن به اصل تعامل، همدلی و انسجام نیز توجه داشته و از ظرفیت سایر بخش‌های نیز استفاده کنند.

مردانی اصل مردم‌سالاری را از دیگر اصول مهم انتخابات دانست و گفت: مجریان و مسئولان با عملکرد خود می‌توانند زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را فراهم آورند و از این طریق اصل مردم‌سالار دینی که پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی است را به خوبی به منصه ظهور برسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت بخشداران در امور شهرستان‌ها، تصریح کرد: بخشداران به واسطه حضور در بطن جامعه و آگاهی از وضعیت روستاها می‌توانند در پیشبرد امور و برگزاری هرچه بهتر انتخابات سهم بسزایی داشته باشند.

مردانی با اشاره به ماه‌های پایانی دولت دوازدهم افزود: تلاش برای تقویت نظم و امنیت، مدیریت بهتر و موثرتر برای کاهش فشارهای اقتصادی و معیشتی، همکاری و هم‌افزایی برای غلبه بر ویروس کرونا و برگزاری مطلوب انتخابات از جمله توصیه‌های وزیر کشور است که باید سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم.

در این نشست بخشداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان به بیان نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود در برگزاری هرچه بهتر انتخابات در ۲۸ خرداد سالجاری پرداختند و اعضای ستاد انتخابات استان نیز به سوالات مطرح شده در خصوص مسائل مالی، فنی و حقوقی پاسخ دادند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات رییس‌ جمهوری در  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.