مجوز دو دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در چهارمحال و بختیاری باطل شد ،سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: در سه ماهه نخست امسال مجوز دو دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی در این استان باطل شد.

فرجام سمیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: مجوز این دو دفتر به علت بی‌توجهی به دستور العمل‌های ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پذیرش مسافر و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی باطل شده است.

وی افزود: در بهار امسال ۱۴۵ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری انجام شد.

سمیعی تصریح کرد: به‌ دنبال این بازدیدهای مشترک به‌همراه گروه‌هایی از مرکز بهداشت، اماکن عمومی، راهداری و جمل و نقل جاده‌ای و تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری ۳۲ مورد تذکر به فعالان این حوزه ارایه شد.

وی یادآور شد: این تذکرها به‌علت کم‌توجهی و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا بوده است.

در دوران شیوع ویروس کرونا تمامی ۲۲ دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی دارای مجوز چهارمحال و بختیاری موظفند ضمن تعطیلی، نسبت به حذف و امحای تبلیغات میدانی خود اقدام و از هرگونه تبلیغات دیگر تا اطلاع بعدی خودداری کنند.

چهارمحال و بختیاری ۸۰۰ جاذبه میراث فرهنگی و طبیعی دارد که از این تعداد ۱۰۵ جاذبه گردشگری و ۱۵ کانون گردشگری است.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.