محرومیت زدایی از چهارمحال و بختیاری نیازمند توجه ویژه است

محرومیت زدایی از چهارمحال و بختیاری نیازمند توجه ویژه است ،استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: محرومیت زدایی از شهرها و روستاهای این استان نیازمند اجرای طرح های اشتغالزا و تکمیل زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار است.

به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از ایرنا، اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در دیدار با عضو هیات مدیره و معاون توانمندسازی بنیاد علوی افزود: پراکندگی شهرها و روستاهای این استان سبب شده است تا خدمات رسانی به این مناطق با سختی و هزینه بیشتری انجام گیرد که این موضوع می طلبد تا بنیادهای خیریه از قبیل بنیاد علوی در ایجاد زیرساخت ها و طرح های عمرانی این استان را بیش از پیش یاری دهند.

وی ادامه داد: این استان دارای ظرفیتهای بی شماری در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت است که چنانچه بنیاد علوی طرح هایی برای شکوفایی این ظرفیت ها اجرا کند بی شک نتایج و پیامدهای بسیار موثری بدنبال خواهد داشت.

عباسی با قدردانی از خدمات بنیاد علوی در استان، خاطر نشان کرد: امید می رود این خدمات در استان با قوت بیشتری تداوم داشته باشد.

عضو هیات مدیره و معاون توانمندسازی بنیاد علوی نیز در این نشست با بیان اینکه این بنیاد موسسه ای است که فعالیت های حمایتی بنیاد مستضعفان را بر عهده دارد، اظهار داشت: بیش از ۳۰ درصد درآمدهای بنیاد مستضعفان در بنیاد علوی هزینه می شود.

احمد حاج علیزاده ادامه داد: بنیاد علوی تلاش دارد تا با ارائه خدمات حمایتی و توسعه زیرساخت های عمرانی به ویژه در مناطق روستایی در رفع محرومیت زدایی و فقرزدایی گام هایی بردارد.

وی همچنین به اجرای طرح های اشتغالزایی این بنیاد اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برای اجرای این طرحها با ۳۱ استان کشور تفاهمنامه همکاری امضاء شده و تاکنون ۲۰ میلیارد ریال در استانها تسهیلات ارائه شده است.

حاج علیزاده همچنین به اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در مناطق محروم و روستایی کشور اشاره کرد و افزود: این طرح ها به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی از سال ۱۳۹۴ در منطقه قلعه گنج در جنوب استان کرمان اجرا شده است و در زمان حاضر در شهرستان های چالدران، لنده در خراسان شمالی و نقاط مختلف کمتر توسعه یافته کشور اجرا می شود.

بنیاد علوی از سال ۱۳۸۴ به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرد و این فعالیت تاکنون در حوزه های عمرانی، اشتغالزایی، سلامت، توزیع البسه رایگان، برگزاری اردوهای دانش آموزی، ارتقای تحصیلی دانش آموزان محروم، اعطای وام به دانشجویان محروم مستعد و سایر خدمات حمایتی ادامه دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.