شما اینجا هستید
اجتماعی » مخدومه شدن بيش از ۱۴۸ هزار پرونده وارده به دادگستري چهارمحال و بختياري

مخدومه شدن بيش از ۱۴۸ هزار پرونده وارده به دادگستري چهارمحال و بختياري ،رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي قضايي چهارمحال و بختياري گفت: در سال ۹۶ ، ۱۴۸ هزار و ۹۸۳ پرونده وارده به دادگستري مخدومه شد.به گزارش جهانبین نیوز ؛ احمد رضا بهرامي رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي قضايي چهارمحال و بختياري در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: پرونده هاي ورودي به دادگستري در سال ۹۶ نسبت به سال ما قبل از آن ۶ درصد افزايش داشته است.وي تصريح کرد: سال گذشته تعداد ۱۳ هزار و ۱۵۳ پرونده حقوقي و کيفري در شوراي حل اختلاف استان به صلح و سازش منتهي شد.
بهرامي با اشاره به اينکه در سال گذشته ۱۸ پرونده قتل ، ۳۴ پرونده نزاع دسته جمعي و ۶ فقره پرونده درگيري وجود داشته است بيان داشت: اين پرونده ها در شوراي حل اخلاف استان به صلح و سازش منتهي شده است.
وي بحث آموزش در هر اقدامي امري ضروري دانست و گفت: در بخش امور اجتماعي و پيشگيري از جرائم ۳۶۲ کارگاه آموزشي و مهارت هاي اساسي زنگي ويژه زوج هاي جوان برگزار شد.
بهرامي با بيان اينکه طلاق در اين استان ۱۴ درصد افزايش داشته است عنوان کرد: خدمات مشاوره اي به دو هزار و ۶۸۴ زوج در شرف طلاق ارائه شده است.
وي افزود: آموزش تعداد ۵۹۲ نفر از والدين دانش آموزان و ۱۷۶ نفر از معلمان مدارس در ۳۶ کارگاه آموزشي پيشگيريهاي رشد مدار در اين استان صورت گرفته است.
بهرامي با اشاره به اينکه کمپ ترک اعتياد غير مجاز در اين استان وجود ندارد بيان داشت: سال گذشته مناطق آلوده شهرستان هاي بروجن و لردگان پاکسازي شد.
وي از ديگر اقدامات دادگستري استان را بررسي اراضي ملي شهر هفشجان دانست و گفت: يک هزار و ۵۰۰ متر از اراضي ملي هفشجان در دست بررسي است.
بهرامي رهاسازي بستر و حريم رودخانه زاينده رود طي ۸ دوره بازه زماني و نيز رفع تصرف ۸۳ هکتار از اراضي منطقه فرادنبه در شهرستان بروجن را از ديگر اقدامات و فعاليتهاي دادگستري استان در سال ۱۳۹۶ برشمرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!