شما اینجا هستید
اسلایداصلی » مدیران ضعیف پس از پایان مدت یکماهه برکنار می‌شوند

مدیران ضعیف پس از پایان مدت یکماهه برکنار می‌شوند ،استاندار چهارمحال و بختیاری از تعیین ضرب‌الاجل برای جذب تسهیلات بانکی اشتغال تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: پس از پایان فرصت تعیین شده مدیران باید جوابگوی عملکرد خود باشد.به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین، اقبال عباسی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح سؤالات متعدد از مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب نشدن تسهیلات بانکی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تسهیلات بسیار خوبی با سود بسیار کم برای ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده اما این سؤال مطرح است که چرا مشکل اشتغال و بیکاری حل نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه در گذشته دلیل عدم جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری نرخ بهره بالای تسهیلات عنوان می‌شد، ادامه داد: این سؤال اکنون مطرح می‌شود که چرا وام‌های ارزان قیمت اشتغال روستایی و عشایر در حال برگشت است.
استاندار چهارمحال و بختیاری از تعیین ضرب‌الاجل برای جذب تسهیلات بانکی اشتغال تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: برخی از مدیران علل جذب نشدن این تسهیلات را زمان کم آن عنوان می‌کنند در حالیکه آئین‌نامه جذب تسهیلات برای تمامی استان‌ها در یک زمان ابلاغ شده است و سایر استان‌ها عملکرد بهتری در این موضوع داشته‌اند.
عباسی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید بر عملکرد مدیران حوزه اشتغال نظارت کنند، گفت: بزرگترین فساد در بدنه دستگاه‌های اجرایی عمل نکردن به وظایف است و باید جلوی این امر گرفته و شرایط پرداخت تسهیلات برای روستائیان و عشایر تسریع شود.
وی ادامه داد: باید مردم از شرایط اعطای تسهیلات آگاه شوند، بنابراین لازم است جلسات جهت آگاه‌سازی در جمع مردم برگزار شود و مدیران جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌ تعاون کار و رفاه اجتماعی بدانند که برگشت این تسهیلات فاجعه است.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف مدیران در جذب تسهیلات اشتغال‌زای روستایی و عشایر، خاطرنشان کرد: اگر روند و نوع نگاه ما تغییر نکند و درهمین راستا رضایت مردم جلب نشود، قطعا مردم و ناظرین ما را تغییر می‌دهند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با تعیین ضرب‌الاجل برای مدیران مربوطه، تصریح کرد: پس از پایان فرصت تعیین شده برای جذب تسهیلات اشتغال‌زایی عملکرد مدیران در این زمینه بررسی می‌شود و مدیران پس از پایان فرصت باید جوابگوی عملکرد خود باشد، زیرا عدم جذب این تسهیلات ظلم به مردم این استان است.
وی در پایان گفت: ۴ هزار طرح با بانک‌ها فرستاده شده که تنها ۲۰ طرح به تصویب رسیده است، بنابراین باید دلایل رد این طرح‌ها در قالب یک گزارش ارائه شود و مدیران جهادکشاورزی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی و گردشگری بدانند اگر نتوانند این تسهیلات را جذب کنند ممکن است از سمت خود برکنار شوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!