مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: کدورت چشمه کوهرنگ تا حدی کاهش یافته اما برای تامین منابع آب شرب مردم شهرکرد تاکنون ۶ چاه جدید وارد مدار شده است.

احمدرضا محمدی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با چاه‌هایی که وارد مدار شده است در هیچ منطقه‌ای قطعی آب نخواهیم داشت مگر جاهایی که هوا گرفته باشد که اکیپ‌ها در حال هواگیری شبکه انتقال آب هستند.

وی همچنین از فعالیت ۱۵ گروه در تصفیه‌خانه‌های استان برای رفع کدورت آب خبر داد و گفت: یک اکیپ از تهران در تصفیه‌خانه گردنه خُلک در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اکیپ‌هایی از ایلام، خرم‌آباد و قم نیز در تصفیه‌خانه سامان مشغول کار هستند تا به وسیله نصب پکیچ و حوضچه تثبیت کدورت آب را کاهش دهند.

محمدی خاطرنشان کرد: همچنین اکیپ‌هایی از اصفهان نیز در حال آماده‌سازی چاه‌های جدید و انتقال آب به مخازن هستند.

وی با بیان اینکه کدورت چشمه کوهرنگ از چهار هزار به یک هزار کاهش یافته است، افزود: تمام تلاش مسوولان رفع مشکل آبرسانی است به طوری‌که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنان در استان حضور دارد و با برنامه‌ریزی و همکاری با مدیران استانی درصدد رفع تنش آبی هستند.

به سبب وقوع بارش‌های سیل‌آسا در چهارمحال و بختیاری، آب چشمه کوهرنگ که از چشمه‌های مهم و حیاتی این استان به شمار می‌رود گل‌آلود و از مدار آبرسانی خارج شده است. همین موضوع سبب ایجاد تنش آبی در هفت شهر و ۳۴ روستای این استان شده و این مشکل در شهر شهرکرد با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حادتر از دیگر مناطق است.

نصب تجهیزات رفع کدروت بر تاسیسات انتقال آب چشمه کوهرنگ، اضافه شدن تعدادی تانکر آبرسانی به امکانات چهارمحال و بختیاری و توزیع آب در محلات، راه‌اندازی ایستگاه‌های بسته‌بندی آب و اضافه کردن تعدادی چاه از بخش کشاورزی، شهرداری و دستگاه‌های اجرایی از جمله اقداماتی است که تاکنون برای رفع مشکل آب شرب شهرکرد انجام شده است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.