مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از جذب ۳۰۰ هزار بیمه‌شده به این صندوق طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: این میزان سه برابر سال‌های گذشته است.

بیت‌اله برقراری روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران در شهرکرد افزود: در طول ۱۷ سال از فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ۲ میلیون و ۵۰۰ بیمه شده جذب صندوق شده است که از این تعداد ۳۰۰ هزار نفر در طول یکسال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: بر این اساس در طول سال‌های گذشته به‌طور متوسط سالانه ۱۰۰ هزار نفر عضو این صندوق شده‌اند که این تعداد در دولت سیزدهم سه برابر شده که موفقیت کم‌نظیری است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر جذب یک میلیون بیمه شده رو هدف‌گذاری این صندوق برای یک سال آینده اعلام کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا با همین منابع و امکانات موجود ۱۰ برابر سال‌های گذشته بیمه‌شده جذب کنیم.

برقراری جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی روستاییان را ۱۰ میلیون نفر به طور خالص اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲.۵ میلیون نفر بیمه شده فعال و غیرفعال هستند و حدود هفت میلیون نفر تحت پوشش هیچ صندوقی نیستند.

وی تعداد کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی روستاییان را یک هزار و ۸۰۰ مورد در کشور اعلام کرد و گفت: روستاییان، عشایر، کشاورزان ساکن و غیرساکن روستاها و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با دارا بودن سن بین ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به هر یک از این کارگزاری‌ها و پرداخت حق بیمه در قالب هشت سطح از خدمات این صندوق بهره‌مند شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اختصاص مستمری به بیمه‌شدگان را از جمله خدمات این صندوق اعلام کرد و افزود: ازکارافتادگی، انتقال مستمری به بازماندگان، برخورداری از خدمات بیمه سلامت و نقل و انتقال سوابق از دیگر خدمات این صندوق است.

برقراری خاطرنشان کرد: در حال حاضر به ازای هر ۱۰ بیمه شده جدید یک نفر بازنشسته می‌شود این در حالی است که جزو برنامه داریم که این تناسب به ۱۸ بیمه شده جدید و یک بازنشسته تناسب پیدا کند.

وی به نحوه پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شدگان نیز اشاره کرد و گفت: پرداخت حق بیمه بر اساس هشت سطح تعیین می‌شود که به طور مثال در سطح اول که کمترین میزان پرداخت به شمار می‌رود بیمه شده ماهانه پنج درصد درآمد خود یعنی ۵۰ هزار تومان را به صندوق پرداخت می‌کند و سهم دولت ۲ برابر حق بیمه فرد است که افراد می‌توانند آن سالانه را به صورت یک جا و یا در ۲ قسط پرداخت کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه جمعیت مشمول این صندوق در استان چهارمحال و بختیاری را ۱۶۴ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۴۹ هزار نفر عضو صندوق شده‌اند که وضعیت مناسبی نسبت به دیگر استانهای کشور است.

برقراری تصریح کرد: بنا شده تا در یک سال آینده حدود ۱۳ هزار نفر بیمه شده جدید جذب صندوق در استان چهارمحال و بختیاری شوند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۴ در کشور تشکیل شد اما چون در آن زمان این صندوق تنها مختص به روستاییان و عشایر بود، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد تا این صندوق به ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز خدمات‌رسانی کند که این قانون در نهایت در سال ۱۳۹۵ به مرحله اجرا رسید.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.