مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ، طرح مردمی شدن و توزیع عادلانه یارانه‌ها که مصوب مجلس شورای اسلامی است و به یک قانون تبدیل شده است به دنبال آن است که یارانه کالاها به جای واسطه ها به صورت مستقیم از سوی دولت به دست مردم برسد.

با این حال برخی از مردم معتقدند که یا در گذشته یارانه آنها قطع شده است یا اکنون مستحق دریافت یارانه هستند، به همین دلیل پیگیر این موضوع شده‌اند.

برخی از این افراد در گفت و گو با چهارمحال آنلاین اعلام کردند در گذشته برای دریافت یارانه ثبت‌نام نکرده‌اند و اکنون خواهان روند ثبت‌نام برای دریافت این یارانه‌ها هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این خصوص اعلام کرد: خانوارهایی که یارانه مشمول حال آنها نشده است بدون مراجعه حضوری از سه طریق می‌توانند اعتراض خود را اعلام کرده به این صورت که می‌توانند به سامانه حمایت به آدرس اینترنتی https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و یا از طریق تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ اعتراض کنند که ظرف یک ماه به اعتراض این افراد رسیدگی می‌شود.

محسن مولوی با بیان اینکه ۳۰ درصد خانوارهای استان در سه دهک پایانی قرار دارند، تصریح کرد: ۱۰۸ هزار خانوار استان جزو دهک‌های اول تا سوم هستند.

وی افزود: همچنین ۶۰ درصد خانوارها شامل ۱۸۱ هزار خانوار در دهک‌های چهارم تا نهم جای گرفته و ۱۰ درصد خانوارها در دهک دهم قرار دارند که یارانه آنها حذف شده است.

مولوی با بیان اینکه تاکنون ۱۳۵ مرحله یارانه به حساب سرپرست خانوارهای استان واریز شده است، تاکید کرد: مرحله ۱۳۵ مرحله جدید است که یارانه ۲ماه اردیبهشت و خرداد به حساب سرپرست خانوارها واریز شده است که ماهانه برای دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم نفر ۳۰۰ هزار تومان واریز شده است.

مولوی خاطرنشان کرد: خانوارهایی که جزو نیروهای مسلح هستند نیز می‌توانند اعتراض خود را از طریق یگان نظامی پیگیری کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: افرادی که قصد جداسازی یارانه‌ خود از سرپرست خانوار را دارند، می‌توانند به پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.

مولوی خاطرنشان کرد: مردم استان برای اعتراض به جز راه‌هایی که اعلام شده است به سایت دیگری مراجعه نکنند چراکه کلاهبرداران ممکن است از این طریق از مردم سوء استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۸۹ هزار و ۹۳۲ خانوار که شامل ۸۸ جمعیت استان می‌شود یارانه نقدی جدید را دریافت کردند.

مولوی اظهار داشت: این در حالی است که میانگین کشوری واجدین شرایط برای دریافت یارانه ۷۹ درصد است که این نشان می‌دهد در استان ۹ درصد بالاتر از میانگین کشوری یارانه دریافت شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۵ هزار و ۷۹۴ خانوار در استان مشمول دریافت یارانه نشدند و حدود ۹ هزار خانوار نیز جاماندگان از یارانه‌ها هستند که هر ۲ گروه می‌توانند اعتراض خود را اعلام کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها گفت:کسانی که به هر دلیل یارانه آنها قطع شده است با مراجعه به فرمانداری‌ها نسبت به ثبت‌نام اولیه را با ارائه شماره کد ملی و تلفن در این خصوص اقدام کنند.

محسن حسین میرزایی نیز گفت: با اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، یارانه به صورت واقعی به دست مردم می‌رسد.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری از دستگاههای ذی‌ربط درخواست کرد با گونه احتکار کالاهای اساسی به شکل قانونی برخورد کنند و آن را به اطلاع مردم برسانند.

وی نظارت گسترده بر بازار را خواستار شد و تاکید کرد: باززرسان به صورت جدی بر قیمت‌ها نظارت کامل داشته باشند .

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.