مردم از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها انتقاد دارند ،رئیس شورای شهر شهرکرد گفت: مردم با انقلاب و نظام مشکلی ندارند و اگر انتقادی وجود دارد از بی‌عدالتی‌‌ها و تبعیض‌ها است و لذا همه اقدامات ما باید با جلب اعتماد عمومی باشد.

فرهاد رئیسی شامگاه شنبه در سیصد و شانزدهمین جلسه علنی شورا ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی و اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی تنها سردار و فرمانده برای یک منطقه و کشور نبود بلکه در سراسر جهان نسبت به ایشان شناخت داشتند، امروز افرادی داریم که باید پرورش داده شوند تا راه شهید سلیمانی را ادامه دهند و مسؤولان باید اخلاق، منش و رفتار ایشان را الگویی برای خود قرار دهند. 

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد باید نسبت به آموزش فرهنگی در شهر اقدامات لازم را انجام دهد چراکه اجرای طرح و برنامه بدون فرهنگ‌سازی تاثیر چندانی ندارد. 

رئیس شورای اسلامی شهرکرد بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی باید نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندان بیشتر تلاش کنند تا شاهد برخی مشکلات اجتماعی در شهر نباشیم. 

رئیسی با بیان اینکه مردم انقلاب و نظام را دوست دارند، خاطرنشان کرد: مردم امروز از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها انتقاد می‌کنند و با انقلاب و نظام مشکلی ندارند بنابراین در مجموعه مدیریت شهری باید همواره تلاش شود تا اعتماد عمومی جلب شود. 

وی با بیان اینکه در شهرداری باید به سمت برون‌سپاری و ارائه خدمات الکترونیکی پیش برویم، گفت: کرونا فرصتی شد تا نسبت به الکترونیکی نمودن خدمات شهرداری اقداماتی انجام شود که در این راستا باید اعتباراتی برای سازمان فاوا پیش‌بینی شود.

طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ارتحال آیت الله مصباح یزدی گفت: سردار سلیمانی از جمله افرادی بود که برای دفاع از حق مظلوم همیشه در میدان حضور داشته و به همین دلیل به عنوان سردار دلها از ایشان یاد می‌شود. 

وی افزود: فضاسازی شهر توسط شهرداری به خوبی انجام شده و در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی شهر هوای معنوی به خود گرفته است. 

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به فرهنگ‌سازی و اجرای حقوق شهروندی بیان کرد: با توجه به اینکه شهرکرد یک شهر مهاجرپذیر است بنابراین می‌طلبد با تهیه کلیپ‌هایی با موضوع حقوق شهروندی نسبت به آموزش و فرهنگ‌سازی اقدامات خوبی انجام داد. 

در ادامه اکبر ایازی مدیر ارتباطات شهرداری شهرکرد با بیان اینکه فضا‌سازی سیمای بصری شهر با محوریت بصیرت و دشمن‌شناسی در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، برجسته‌سازی سیره‌ی عملی سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه انجام شد، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی برنامه‌های ستادهای مرکزی از طریق چاپ و نصب بنر در بیش از ۴۰ بیلبورد تبلیغاتی شهر و طرح پیامکی بصیرت با محتوای ولایت‌مداری، شناخت ابعاد فتنه و بصیرت در شرایط کنونی از برنامه‌هایی بود که به خوبی و با رضایت عمومی اجرا شد.

مدیر ارتباطات شهرداری شهرکرد بیان کرد: برگزاری دو مسابقه فرهنگی و کتاب‌خوانی و مشارکت و همکاری موثر با ادارات، نهادها، هیئات و تشکل‌های مردم‌نهاد در اجرای برنامه‌ها از اقدامات دیگر شهرداری بود.

وی گفت: خوشبختانه رسانه‌های استان اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها و فعالان فضای مجازی همکاری و همراهی لازم را در عرصه‌های مختلف با این حوزه داشته‌اند و جای تشکر از همه‌ی دلسوزان شهر دارد، البته هرکجا نیاز بود از واحدهای مختلف انتقادهایی هم شد که انتقادات منطقی و معقول در نگاه ما یک امر طبیعی و یاری‌دهنده است.

مردم از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها انتقاد دارند

حرکت شهرداری به سمت الکترونیکی کردن خدمات

عباس بیگی سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد با اشاره به لزوم الکترونیکی نمودن خدمات شهرداری گفت: براساس برنامه‌ها و سیاست‌ها به دنبال آن هستیم که به سمت ارائه خدمات به صورت آنلاین پیش برویم تا از بروکراسی اداری کاسته شود.

بیگی افزود: حدود ۵۰ درصد درخواست‌های شهرداری در حوزه شهرسازی است که با اجرای سامانه شهروندسپاری می‌توان از میزان مراجعات حضوری کاست. 

وی بیان کرد: یکی از مشکلات سامانه شهروندسپاری احراز هویت است که در تلاش هستیم به‌زودی این سامانه تکمیل و مورد استفاده قرار گیرد. 

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.