شما اینجا هستید
اجتماعی » مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند

مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند و مشارکت و حساسیت مردم در صیانت از این عرصه ها مطلوب است.به گزارش چهارمحال آنلاین ، علی محمدی مقدم شامگاه سه شنبه در جمع فعالان فضای مجازی و تشکل های مردم نهاد افزود: با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مطلوب در چند سال اخیر ، دغدغه و حساسیت مردم در صیانت از عرصه های طبیعی بیشتر از گذشته شده است.
به گفته وی، اطفاء حریق در بیشتر مراتع و جنگلهای مناطق سخت گذر توسط افراد بومی انجام می شود، چرا که گاهی امکان و فرصت اعزام به موقع نیروی آتش نشانی و امدادی به مناطق جنگلی وجود ندارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از مهار و کنترل آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های بلوط شهرستانهای لردگان، کیار و اردل خبر داد و گفت: به دلیل تغییر اقلیم و افزایش دما در زمستان و کاهش بارندگی ها و طول دوره یخبندان، این آفت در جنگلهای بلوط استان طغیان کرده بود.
محمدی مقدم افزود: این آفت برای جنگل های بلوط یک تهدید جدی است به همین دلیل از سال ۸۹ تاکنون برای جلوگیری از گسترش این آفت، مبارزه بیولوژیک در جنگل های استان اجرایی شده است.
در این نشست ۱۵ تشکل فعال در حوزه منابع طبیعی و فعالان مجازی دوستدار طبیعت دیدگاه های خود را مطرح کردند. استان چهارمحال وبختیاری با یک میلیون و ۶۵۳ هزار هکتار مساحت دارای ۳۰۷هزار هکتار جنگل بلوط است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!