مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری ،مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر حوالی قلعه خواجه(خوزستان)، چلگرد(چهارمحال وبختیاری) را لرزاند.

به گزارش چهارمحال آنلاین از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه و ۳۱ ثانیه در ۱۴ کیلومتری عمق زمین و  در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۶  و عرض ۳۲.۳۷  جغرافیایی رخ داد.  

هنوز از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است. مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری

همچنین ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه و ۲۵ ثانیه بامداد امروز – شنبه – زمین لرزه ای به بزرگی پنج ریشتر و در عمق هفت کیلومتری زمین قلعه خواجه در شهرستان اندیکا را لرزاند.

نزدیک‌ترین شهرها به این زلزله ۳۱ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)، ۳۹ کیلومتری چلگرد (چهارمحال و بختیاری) گزارش شده است. نزدیک‌ترین مراکز استان به محل این زمین‌لرزه شهرکرد با ۱۰۶ کیلومتر و اهواز با ۱۵۲ کیلومتر است.

علاوه بر قلعه خواجه در دیگر نقاط استان خوزستان از جمله اهواز، ایذه، باعملک، رامهرمز و مسجدسلیمان نیز این زمین لرزه احساس شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.