شما اینجا هستید
اسلایداصلی » مسئولان پاسخگوی ساخت و سازهای غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری باشند

مسئولان پاسخگوی ساخت و سازهای غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری باشند

استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار پاسخگویی مسئولانی که مجوز ساخت و ساز غیر مجاز در مسیل رودخانه لردگان را صادر کرده اند، شد و گفت: این افراد باید در برابر قانون نسبت به این ساخت و سازها پاسخگو باشند.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال و بختیاری ، اقبال عباسی یکشنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با محوریت سیلاب اخیر لردگان با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: با عاملان ساخت و ساز غیر قانونی و مسئولانی که در این زمینه کوتاهی کرده اند، برخورد می شود.
وی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان که در این نشست حضور داشت، خواست در این زمینه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کند تا مسئولانی که در این زمینه فعالیت داشته اند پاسخگوی قانون باشند.
استاندار چهارمحال و بختیاری یکی از دلایل بروز حوادث طبیعی در این شهرستان را گستردگی محدوده جغرافیایی لردگان عنوان کرد و گفت: خسارت وارده به بخش کشاورزی و حوزه راه ها در سیلاب اخیر این شهرستان بالاست.
عباسی از رئیس سازمان مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری خواست تا نگاه ویژه ای برای جبران خسارات زیربنایی و کشاورزی لردگان داشته باشد و وام های بلاعوض یا تسهیلات کم بهره را برای آسیب دیدگان این سیلاب اختصاص دهد.
وی بروز خشکسالی را یکی دیگر از مشکلات این استان از جمله لردگان عنوان کرد و افزود: خشکسالی های اخیر بخش عمده ای از آب شرب و کشاورزی این شهرستان و استان را تحت تاثیر قرار داده است. مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: دوره خشکسالی در این استان به ۱۱ سال رسیده و بخش زیادی از منابع آبی نیز تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است.
شاهرخ پارسا در این نشست افزود: میزان بارندگی های اخیر در استان به ۲۰۵ میلیمتر رسیده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته تنها ۲۵ میلیمتر بوده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری نیز میزان خسارت سیلاب در هفته نخست آذرماه این استان را ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
قدرت الله بیگلری افزود: تاسیسات فاضلاب لردگان در سیلاب اخیر دچار خسارت شد ولی با این حال بخشی از سیلاب را هدایت کردیم.
تورج احمدپور مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی میزان خسارت ناشی از سیلاب اخیر به تاسیسات آبی این استان را ۳۶ میلیارد ریال عنوان کرد.
حمیدرضا براتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در زلزله اخیر استان ۵ واحد آموزشی استان آسیب دید و ۲۰ واحد آموزشی با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال نیازمند نوسازی و بازسازی است.
سعید جریده اصل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان نیز گفت: با ساخت و سازهای غیر قانونی در این شهر برخورد خواهد شد و مسئولان در خصوص ارائه خدمات به این ساخت و سازها باید پاسخگو باشند.
سردار غلامعباس غلامزاده فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: یک چهارم جمعیت استان در شهرستان لردگان قرار دارد و یکی از محورهای اصلی مواصلاتی این استان است و محورهای مواصلاتی این استان نیازمند توجه و اعتبار لازم است.
احمد جمشیدی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری نیز میزان خسارت بارندگی اخیر به بخش راه ها و جاده های استان را ۱۲۰میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان ۹۴ میلیارد ریال خسارت در شهرستان لردگان بوده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز افزود: در بارش های اخیر ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از مجموع ۱۴ هزار کیلومتر کانال کشاورزی در استان تخریب و بیش از ۲۵ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.
ذبیح الله غریب افزود: در بارش های اخیر ۴۵ میلیارد ریال خسارت به اراضی کشاورزی استان وارد شده که بیش از یکهزار و ۴۰۰ هکتار اراضی زراعی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد خسارت دیده است.
وی گفت: در این بارش ها ۳ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال خسارت به ۶ هکتار باغات سیب استان وارد شد.
غریب، از تخریب ۲ واحد پرورش ماهی و تلف شدن ۹۰ تن ماهی در بارش های اخیر در شهرستان های مختلف استان خبر داد و گفت: ۱۸ میلیارد ریال در حوزه شیلات خسارت وارد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری با اشاره به بارش باران، برف و وقوع سیل و کولاک در مناطق مختلف استان تصریح کرد: امدادگران این جمعیت به بیش از ۶۳۰ حادثه دیده امداد رسانی کردند.
سید احمد مرتضوی فر افزود: این امداد رسانی به بیش از ۱۳۰ خانواده عشایر، حادثه دیدگان وقوع سیل و آبگرفتگی منازل و همچنین در راه ماندگان ارائه شد.
به گفته وی، در این مدت امدادرسانی به ۴۹۳ نفر که براثر سیل خسارت دیدند، ارائه شد.
مرتضوی فر افزود: در سیل شهرستان لردگان به ۱۵ حادثه دیده خدمات رسانی و ۷۰۰ نفر اسکان داده شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: حوادث و ماموریت های این جمعیت نسبت به سال گذشته ۲۲۰ درصد رشد داشته است و این استان نیازمند حمایت بیشتر در بخش تجهیزات امدادی است.

به گزارش خبرگزاری چهارمحال و بختیاری فرماندار شهرستان لردگان نیز گفت: با تخریب سیل بند شرق لردگان که از ۳۰ سال گذشته به منظور جمع آوری آب باران و آب کوههای بالادستی از جمله ارتفاعات کلار احداث شده بود، بیش از ۵۰ واحد مسکونی و ۵ واحد تجاری دچار آبگرفتگی شده است.
برهان حسین پور آقایی افزود: این سیل بند در چند سال گذشته با دست اندازی تعدادی از افراد به منظور ساخت و ساز تخریب شده بود.
وی افزود: در بارش های اخیر بیش از ۱۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آمد که نسبت به میانگین بارش کوتاه مدت ۳۵ درصد رشد داشته است.
امام جمعه لردگان نیز گفت: این شهرستان از امکانات اولیه برخوردار نیست و سیلاب اخیر نشان داد که امکانات موجود و زیرساختی لردگان ناچیز است.
حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد افزود: این شهرستان ۳۰۰ روستا دارد و بخش عمده ای از روستاها و شهرهای لردگان با کمبود جدی آب شرب و آب کشاورزی روبه رو هستند.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال و بختیاری در این نشست اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ستاد مدیریت بحران در خصوص پیگیری مساله خسارت لردگان و نحوه پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان دستور بررسی دقیق و کارشناسی را صادر کرد.شهرستان لردگان در فاصله ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!