مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد ، مسابقات جایزه بزرگ رشته دوومیدانی ایران روز دوشنبه با حضور ورزشکاران این رشته برای کسب سهمیه المپیک و حد نصاب بازی‌های جوانان جهان آغاز شد.

رییس هیات دوومیدانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه فرصت کوتاهی تا پایان مهلت قانونی کسب سهمیه المپیک توکیو باقی مانده است، گفت: با توجه به لغو مسابقات دوومیدانی آسیای میانه در ازبکستان و بنا بر رایزنی‌های انجام شده با فدراسیون جهانی دوومیدانی، رقابت‌های جایزه بزرگ شهرکرد این فرصت را فراهم کرده است تا ورزشکارانی که از اقبال کسب سهمیه المپیک برخوردار هستند بار دیگر توانایی خود را برای بهبود موقعیت خود در رتبه‌بندی فدراسیون جهانی امتحان کنند.

مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد

داریوش صمیمی افزود: فدراسیون جهانی دوومیدانی امتیاز رده E مطابق با ۲۵ امتیاز جدول رتبه‌بندی جهانی را به رقابت‌های دوومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۴۵ نفر از برترین‌های دوومیدانی ایران به میدان خواهند رفت که در این میان ۲ بانوی دوومیدانی کار نیز حضور دارند، تصریح کرد: این دوره از رقابت‌ها در مواد ۱۰۰، ۲۰۰، ۴۰۰ و ۸۰۰ متر، ۴۰۰ با مانع، پرش ارتفاع، پرش طول، پرش با نیزه، پرتاب نیزه، پرش سه‌گام، پرتاب دیسک و پرتاب وزنه، پرتاب چکش برگزار می‌شود.

صمیمی یادآور شد: مسابقات برای جوانان دوومیدانی کار این فرصت را نیز فراهم کرده است که برای کسب حدنصاب‌های ورودی رقابت‌های جهانی کنیا تلاش کنند.

وی به کسب  چهار سهمیه ورودی مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان در جریان رقابت‌های ملی در شهرکرد در اوایل تیر اشاره کرد و گفت: تاکنون صادق صمیمی، محمدرضا رحمانی، محلا محروقی، دانیال بی‌باک، بنیامین یوسفی،  علی قاسم بابایی، امیر مقدمی، ارسالان قشقایی و امیرحسین ممقانی توانسته‌اند با کسب حدنصاب‌ در جمع مسافران کنیا قرار گیرند.

رییس هیات دوومیدانی چهارمحال و بختیاری افزود: آن دسته از ورزشکارانی که بتوانند حد نصاب‌های تعیین شده را در مسابقات جایزه بزرگ شهرکرد به دست آورند پاداشی ۴۰ میلیون ریالی را دریافت خواهند کرد و به مربیان آنان نیز ۲۰ میلیون ریال از طرف فدراسیون پرداخت می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.