مسابقات دوچرخه‌سواری چهارمحال‌ و بختیاری ،نونهالان و نوجوانان دوچرخه‌سوار چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته تربیت بدنی در مسابقات‌ استعدادیابی این رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۲ نفر به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، در این مسابقات ۱۲۰ ورزشکار نونهال و نوجوان شرکت‌کننده، بخشی از مسیر جاده سلامت شهر شهرکرد را رکاب زدند که در پایان، نفرات برتر در ۲ رده سنی و در ۲ بخش دختران و پسران معرفی شدند.

در بخش دختران نونهال، کیمیا ترکی زودتر از دیگر شرکت‌کنندگان از خط پایان گذشت و اول شد. نیلا الله‌بخشی‌ و ریحانه میرزائیان نیز در همین رده سنی به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.

در رده سنی دختران نوجوان، مقام نخست را فائزه رفیعی کسب کرد، مهدیه آسیم‌ در جایگاه دوم ایستاد و حدیث محمدی مقام سوم را به دست آورد.

پارسا برخورداری، امیرحسین‌ رضوانی و آرمان خسروی هم به ترتیب مقام‌های اول تا سوم رده سنی نونهالان‌ این مسابقات را کسب کردند.

رقابت پسران نوجوان نیز با قهرمانی علی صفری به پایان رسید. در این رده سنی سروش‌ کوهیان افضل و علیرضا مخلص دوم و سوم شدند.

به گفته سرپرست هیات دوچرخه‌سواری‌ چهارمحال‌ و بختیاری نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها برای حضور در المپیاد استعدادهای‌ برتر کشور آماده‌ خواهند شد.

مازیار شیریان افزود: در حال حاضر برنامه‌های هیات دوچرخه‌سواری استان بر گسترش بُعد همگانی این رشته متمرکز شده است تا بتوان با شناسایی استعدادها در رده‌های پایه شرایط را برای کسب عناوین قهرمانی در سطح کشوری و حضور پررنگ ورزشکاران استانی در تیم‌های ملی فراهم کرد.

مسابقات دوچرخه‌سواری چهارمحال‌ و بختیاری ،۲ مقام برتر رقابت‌های دوچرخه‌سواری‌ کوهستان به بانوان چهارمحال‌ و بختیاری رسید

وی همچنین به موفقیت دوچرخه‌سواران استان در مسابقات جایزه‌ بزرگ کوهستان در تهران اشاره و تصریح کرد: در این رقابت‌ها که به مناسبت‌ هفته تربیت‌ بدنی در پارک چیتگر برگزار شد، یاسمن‌ مدنی‌ توانست در بخش‌ بزرگسالان‌ به مقام دوم دست یابد.

شیریان یادآور شد: هلن‌ زارعی دیگر بانوی دوچرخه‌سوار چهارمحال و بختیاری نیز در این مسابقات، نشان برنز بخش‌ جوانان را بر گردن آویخت.

به گزارش ایرنا، دوچرخه‌سواری چهارمحال و بختیاری تاکنون ملی‌پوشانی همچون حسنعلی ورپشتی، علیرضا احمدی، علیرضا رفیعی، متین مهدوی و امیر خدیوی را به عرصه قهرمانی کشور معرفی کرده است.

سمیه یزدانی بانوی دوچرخه‌سوار استان نیز در سال ۲۰۱۹ با کسب نشان برنز در مسابقات جاده قهرمانی آسیا توانست نخستین نشان برون‌مرزی ایران در دوچرخه‌سواری زنان را به نام خود ثبت کند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.