شما اینجا هستید
اجتماعی » مسابقات ورزشی مدارس رسمیت می یابد

مسابقات ورزشی مدارس رسمیت می یابد ،رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: مسابقات ورزشی آموزشگاه و مدارس ظرف ۴ سال آینده به عنوان مسابقات رسمی شناخته می شود و مورد حمایت فدراسیون های ورزشی قرار می گیرد.به گزارش چهارمحال آنلاین ، حسین بابوئی روز سه شنبه دیدار از روند برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات ورزش دانش آموزی پسران کشور مقطع متوسطه اول و دوم افزود: مسابقات ورزش دانش آموزی در مدارس آغاز می شود که نفرات برتر به عضویت تیم های ملی در می آیند.
وی برگزاری این مسابقات را شناسایی استعدادهای ورزشی در مدارس و تقویت روحیه ورزشی و ارتقای مهارت های زندگی و اجتماعی بین دانش آموزان دانست.
به گفته وی، در مسابقات دانش آموزان ۱۵ هزار دانش آموز دختر و پسر در ۱۲ رشته و در ۶ شهر کشور با هم به رقابت می پردازند که تیم های قهرمان و ورزشکاران برتر به مسابقات جهانی و بین المللی اعزام و استعدادهای برتر عضو تیم ملی می شوند.
بابوئی با اشاره به اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: در آموزش و پرورش به دنبال کم کردن استرس بین دانش آموزان هستیم که بهره گیری از ورزش یکی از ابزارهای کاهش استرس است.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری نیز به میزبانی استان برای سومین سال برای برگزاری مسابقات کشوری دانش آموزان اشاره کرد و گفت: مسابقات ورزش قهرمانی دانش آموزان پسر و بیست و نهمین دوره مسابقات ورزش قهرمانی دختر سراسر کشور از ۱۶ مردادماه به مدت ۲۲ روز در استان در حال اجراست.
بهروز امیدی افزود: این دوره از مسابقات با حضور ۴ هزار ورزشکار، مربی، سرپرست ، داور ، ناظر و عوامل اجرایی در سه رشته شنا، ژیمناستیک، دو ومیدانی در ۳ مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در شهرکرد اجرا می شود.
در این دوره از مسابقات ۹۵۳ ورزشکار در قالب ۱۰۴ تیم در رشته شنا، ۹۵۸ورزشکار در قالب ۹۰ تیم در رشته ژیمناستیک و یکهزار و ۷۰۶ ورزشکار در قالب ۱۷۳ تیم در رشته دوومیدانی شرکت دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!