مسافربری چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بر ‌تشدید نظارت‌ها بر پایانه‌های مسافربری برون شهری استان تاکید کرد و گفت: در راستای رعایت مناسب دستورالعمل‌های بهداشتی ،لازم است نظارت تیم‌های بازرسی از پایانه‌های مسافربری بیش از پیش انجام شود.

جعفر مردانی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا این استان افزود: گزارش‌هایی مبنی بر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده نکردن از ماسک از سوی برخی مسافران در اتوبوس‌های مسافربری وجود دارد که می‌طلبد در این خصوص تیم‌های بازرسی نظارت بیشتری داشته باشند و با تعاونی‌هایی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند مطابق دستورالعمل‌های ملی برخورد شود.

وی اطلاع‌رسانی بیش از پیش در خصوص تزریق دُز سوم را نیز خواستار شد و گفت: واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما برای اینکه مردم استان نسبت به دریافت دُز سوم واکسن کرونا اقدام کنند ضروری است تا اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی شود.

مردانی تصریح کرد: تبیین این موضوع که با تزریق دُز سوم تا ۸۱ درصد ایمنی در برابر کرونا ایجاد می‌شود موضوع مهمی است که رسانه‌های استان نسبت به آن اقدام کنند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اجرای طرح بهداشتی شهید سلیمانی را ابتکار عمل موثری برای مقابله با کرونا دانست و اظهار داشت: در گام ششم این طرح چهار حوزه تعریف شده که مرحله نخست آن اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی است که مسئولیت  اجرای آن با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مردانی ادامه داد: حیطه دوم این طرح، شامل مراقبت است که مسوول اجرای آن دانشگاه علوم پزشکی تعیین شده، حیطه سوم حمایت است که با محوریت سپاه اجرا می‌شود و حیطه آموزش از دیگر اصول این طرح به شمار می‌رود.

وی با یادآور شدن اصل پیشگیری بر درمان مقدم است، افزود: رسانه‌های استان و فعالان شبکه‌های اجتماعی مردم را بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی تشویق و ترغیب کنند.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.