نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت چون محتوای اصلی نظام ما فرهنگی و دینی است باید مسایل فرهنگی اولویت دولت سیزدهم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد که در مصلای امام خمینی(ره) افزود: اولویت اصلی دولت مسایل فرهنگی باشد و اگر مسایل فرهنگی مورد توجه قرار نگیرد نظام بی محتوا می‌شود، چون محتوای اصلی نظام ما فرهنگی و دینی است.

وی افزود: دشمن در تلاش است بی‌دینی، زندگی با حیوان ، عفت زدایی و ابتذال را ترویج بدهد و جامعه را از ارزشها تهی کند.

نکونام ادامه داد: در مساله فرهنگ، دفاع از فرهنک دینی وظیفه هر مسلمانی است و وظیفه هر فرد مسلمانی است که در مورد هنجار شکنی‌ها بی‌تفاوت نباشد.

امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: آنچه در قایقرانی رفتینگ در هفته های اخیر اتفاق افتاد جریانی برای عفت‌زدایی بوده است و مربوط به امروز نیست و از سال‌ها پیش آغاز شده است و دستگاه‌های ناظر، سازمان ورزش و جوانان و نهادهای مرتبط با این هنجارشکنی باید مقابله کنند و نباید این طور باشد تعدادی هنجارشکن با هنجارشکنی فحشا را منتشر کنند.

وی افزود:دانشگاه‌های ما خانه علم و اخلاق هستند و متولیان آن دغدغه این امور را دارند چرا باید آبروی دانشگاه و مسوولان خدشه‌دار شود و نباید در برخوردها سهل انگاری شود و نباید در فضای محرم و در آستانه شهادت امام سجاد و در حالی که مردم در حال آماده شدن برای مانور عظیم پیاده روی اربعین هستند چنین اتفاقاتی روی دهد.

خطیب جمعه شهرکرد تاکید کرد:مومنین و عاشوراییان استان و همه باید مراقب باشند و از فرهنگ دین‌محوری، اخلاق‌مداری پاسداری کنند هر چند ضعف‌ها و قوت‌ها هستند اما در دولت حرکت سالم سازی و اصلاح امور مورد توجه است.

نکونام ادامه داد: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی یک نظام ارزشی است و البته ارزش‌ها زیادی وجود دارد که در هفته دولت باید بر آن تاکید شود.

امام جمعه شهرکرد به اشاره به هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: هشتم شهریور سالگرد شهادت ۲ انسان خدوم، دو الگو و ۲ انسال عازم برای خدمت و کمر بسته برای در خدمت مردم بودن شهیدان رجایی و باهنر است و مناسب این روز، “مبارزه با تروریسم” است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و نظامی جمهوری اسلامی قرباتی تروریسم بوده است و انواع ترورها از سوی دشمن در این کشور انجام شده است و از کودک تا پیر از مسوول و غیر مسوول و از اقشار مختلف مردم و توسط تروریست‌ها به شهادت رسیدند.

نکونام با اشاره به ترور و شهادت ۱۷ هزار از هموطنان از سوی دشمنان گفت: اگر این ترورها در کشور دیگری انجام شده بود آن کشور از بین رفته بود ولی به فضل و حول و قوه الهی در سایه ولایت فقیه و ولی امر مسلمین و در سایه استقامت و همراهی مردم، آسیبی به کشور ما نرسید و نظام جمهوری اسلامی بوده و هست و تا آخر هم همین طور است

وی تاکید کرد: این هفته به عنوان هفته دولت تعیین شده تا دولت به وظایف دولتمردی خود توجه کند و به نقاط ضعف و قوت خود، باید و نبایدها بپردازد و هفته دولت، تنها هفته تعریف از دولت نیست هرچند این دولت شایسته تعریف و تمجید است.

نکونام افزود: کارهای جهادی، نگاه ارزشی و جهادمحور این دولت و در راس آن رییس جمهور جای خدا قوت دارد ولی آنچه مهم است این است که باید تلاش برای زنده بودن ارزش های انقلاب بیشتر انجام شود که انقلاب بر اساس این ارزش ها شکل گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: برقراری عدالت شعاری نباشد بلکه عمل باشد و در همه عرصه‌ها صورت بگیرد و مبارزه با فساد باید از مهمترین بایدها در همه دولت‌ها باشد که البته در برخی دولت‌های گذشته در این عرصه کم‌کاری شد و این دولت باید به این مهم توجه کند و نباید در این دولت مدیر و کارمند فاسد وجود داشته باشد و فساد اداری و اقتصادی باید ریشه کن شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد یادآور شد: با وجود قوه قضاییه و مقننه، خود دولت باید مراقب خودش باشد و با فساد مبارزه کند.

خطیب جمعه شهرکرد تاکید کرد: تکریم و احترام مردم، حرمت برای مردم قایل شدن و شنیدن حرف و درد دل مردم خیلی مهم است، چه بتوانیم چه نتوانیم مشکل‌شان را حل کنیم.

وی به اهمیت کار جهادی اشاره کرد و گفت: در مورد آب نیز، یک کار بزرگ درازمدت در مدت کمی انجام شده و نمونه‌ای از یک کار جهادی بود و در تمام عرصه‌ها باید کار جهادی انجام شود و در بسیاری از عرصه‌ها با کار روزمره به اهداف نمی‌رسیم.

خطبه دوم امام جمعه شهرکرد در بحث رهنمود از سوره قرآن کریم گفت: کسانی که گرانفروشی و کم‌فروشی می‌کنند و حق مردم را ضایع می‌کنند و کسانی که حق مردم را ادا نمی‌کنند و با کسر کار، کسر خدمت، کسر ترازو تضییع حقوق می‌کنند باورشان به قیامت ضعیف است و این افراد نمی‌دانند آنچه از حق مردم را در این دنیا نمی‌دهند در آن دنیا با شدت زیاد از آن‌ها گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: برخی حق خودشان را تا آخر می‌گیرند ولی حق مردم را پرداخت نمی‌کنند و باور این افراد به قیامت، بهشت و جهنم ضعیف است و این رهنمون درس بزرگی است که حق دیگران را بدهیم و دل‌ها را در همین دنیا از خود پاک کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: آنچه این افراد از حق مردم، امروز در این دنیا ندادند در آن دنیا تا کوچکترین مقدار با شدت باید پرداخت کنند و حق دیگران را بدهیم و نگذاریم حقی از دیگران در سفره ما بیاید که اگر بیاید در آن دنیا باید پاسخگو باشیم.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.