مشترکان برق در چهارمحال و بختیاری ،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: در روزهای اخیر به سبب افزایش بیش از سهمیه، برق برخی از مناطق استان قطع شد و چنانچه مدیریت مصرف برق از سوی مشترکان صورت نگیرد با خاموشی‌های گسترده مواجه می‌شویم.

مجید فرهزاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ، سهمیه روزانه برق استان را متغیر دانست و افزود: روزانه با توجه به تولید برق در کشور به هریک از استان‌های کشور سهمیه‌ای تعلیق می‌گیرد که این میزان سهمیه متناسب با میزان تولید برق متغیر است.

وی ادامه داد: چنانچه مردم استان به ویژه مشترکان خانگی در مدیریت مصرف خود همراهی نکنند احتمال اینکه با خاموشی‌های گسترده در استان مواجه شویم وجود دارد.

مشترکان برق در چهارمحال و بختیاری

فرهزاد با اشاره به راهکارهای مدیریت مصرف برق توصیه کرد تا مردم در زمان اوج مصرف، دمای کولرهای گازی را روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنند و در استفاده از کولرهای آبی نیز از دُور کُند استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین از لوازم پرمصرف برقی مانند اُتو، ماشین لباسشویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نکنند و در طول شب لامپ‌های اضافی را خاموش و از لامپ‌های فوق‌ کم مصرف استفاده کنند.

فرهزاد همچنین از قطع برق تعدادی از ادارات این استان در روزهای اخیر خبر داد و گفت: مقرر شد تا دستگاه‌ها در ساعت اداری ۵۰ درصد و در ساعت غیراداری مصرف خود را به میزان ۱۰ درصد مصرف سال گذشته خود کاهش دهند که در غیراینصورت با قطعی مواجه می‌شوند.

۳۸۵ هزار مشترک برق در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که ۵۵ درصد مشترکین شهری و ۴۵ درصد مشترکین برون‌شهری و روستایی است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.