مهارت‌های جوش چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: استانداردسازی مهارت‌های صنعت جوش استان متناسب با نیازهای روز کشور از مهمترین برنامه‌های این نهاد در سالجاری است.

فرانک کبیری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: این اقدام با همکاری استادان دانشگاه شهرکرد در حال انجام است که می‌تواند نقش مهمی در ارتقای آموزش‌های موجود ایفا کند.

وی ادامه داد: هفشجان به عنوان قطب صنعت جوش کشور با برخورداری از صنعتگران و هنرمندان حوزه جوش موقعیت مناسبی را در اختیار استان قرار داده تا بتوان از آن در عرصه‌های مختلف کشور بهره‌گیری کرد که این مهم به تازگی مورد توجه مسئولان کشوری نیز قرار گرفته است.

کبیری تصریح کرد: این ظرفیت‌ها در سفر هفته گذشته رییس سازمان بسیج کارگری کشور مطرح و با بازدید از کارگاه‌های جوشکاری شهر هفشجان و انجمن جوش استان، درخواست شد تا از این ظرفیت در کشور بیش از پیش استفاده شود که این موضوع با استقبال و قول مساعد روبرو شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری در ادامه به آماده‌سازی استان برای برگزاری مسابقات ملی مهارت جوش در استان خبر داد و گفت: برگزاری هرچه بهتر این برنامه نیازمند جذب حامی به ویژه از بخش خصوصی است و از همه دلسوزان استان تقاضا می‌شود فنی و حرفه‌ای استان را در برگزاری این رویداد ملی یاری دهند.

به گزارش ایرنا، شهر هفشجان چهارمحال و بختیاری در داشتن متخصصان زبده صنعت جوش کشور منطقه شناخته شده‌ای است و با وجود اینکه صنعت جوشکاری در این منطقه چندین سال سابقه دارد، اما این موضوع در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه واقع شده است.

برگزاری نخستین استارت‌آپ جوش ایران، راه‌اندازی مرکز جوش ایران، برگزاری المپیاد ملی جوش و رونمایی از نخستین آکواریوم جوش ایران در هفشجان مجموعه تلاش‌هایی است که در راستای معرفی بیش از پیش استعدادهای این خطه به نمایش گذاشته شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.