مهار کرونا در چهارمحال و بختیاری ،رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی در مکان‌های عمومی و سطح جامعه مهمترین چالش استان در راستای مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا است.

سید راشد جزایری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: ارزیابی‌های موجود حاکی از آن است که در بین اصناف، ادارات و اماکن عمومی فاصله ۲ متری از یکدیگر به درستی رعایت نمی‌شود و افراد به صرف استفاده از ماسک به یکدیگر نزدیک می‌شوند و این بی‌توجهی هم از سوی افراد ارائه‌دهنده خدمت و هم از سوی دریافت‌کنندگان خدمت وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر چه میزان استفاده از ماسک در استان طی روزهای اخیر به حدود ۹۰ درصد رسیده است، اما پوشیدن ماسک به تنهایی مانع از سرایت ویروس نمی‌شود و افراد باید در مراودات خود نسبت به فاصله ۲ متری از یکدیگر همت بیشتری به کار گیرند.

جزایری تصریح کرد: استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در سطح استان در وضعیت خوبی قرار دارد هر چند اعتقاد ما بر این است که هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده‌ایم، اما در خصوص فاصله اجتماعی همچنان با چالش جدی مواجه هستیم.

به گفته رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، تخمین زده می‌شود که ۲۰ هزار ناقل ویروس کرونا در استان وجود داشته باشد که بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی می‌تواند جان افراد بسیاری را در استان به خطر اندازد.

جزایری، با بیان اینکه شهرستان‌های شهرکرد و بروجن جزو مناطق قرمز از جهت شیوع بالای ویروس کرونا هستند، توصیه کرد تا مردم این ۲ شهرستان بیش از پیش در رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی اهتمام ورزند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.