موانع اجرای طرح‌های اشتغالزایی چهارمحال و بختیاری ،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر ۲ روزه خود به چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه در دیدار از برخی از واحدهای تولیدی، موانع پیشبرد طرح‌های اشتغالزایی این استان را مورد بررسی قرار داد.

عیسی منصوری در سفر به چهارمحال و بختیاری با دیدار از طرح‌های اشتغالزایی شهرستان‌های بروجن، سامان و فارسان موانع تکمیل این طرح را بررسی کرد و طی نشست با فعالان بخش خصوصی و متقاضیان طرح‌های تولیدی برای رفع مشکلات فعالان این عرصه راهکارهایی ارائه داد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدیدها ابراز امیدواری کرد، با رفع مشکلات این طرح‌ها که از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز برخوردارند بتوان این طرح‌ها را تا پایان دولت به بهره‌برداری رساند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت:  از  مجموع طرح‌هایی که مشکلات آنها طی این ۲ روز با معاون وزیر کار بررسی شد، طرح‌هایی است که بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به سبب محدودیت‌های مالی و مشکلات بانکی عملیات بهره‌برداری از آن با تاخیر مواجه شده است.

حفیظ‌الله فاضلی افزود: در نشست‌های متعددی که بین متقاضیان و فعالان اقتصادی استان و معاون وزیر کار برگزار شد امید می‌رود این مشکلات هرچه سریع‌تر برطرف شود.

موانع اجرای طرح‌های اشتغالزایی چهارمحال و بختیاری

وی با بیان اینکه در دولت دوازدهم تسهیلات قابل توجهی برای توسعه اشتغال به ویژه اشتغال پایدار روستایی و عشایری تخصیص داده است، خاطرنشان کرد: سهمیه استان در این بخش ۴۸۰ میلیارد تومان است که تاکنون حدود ۷۰ درصد آن جذب شده است.

بنا بر گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان چهارمحال و بختیاری در تابستان امسال، ۱۶.۳ درصد اعلام شده است. چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.